Son dakika!.. Van Gölü'nde batan mülteci teknesinde 5 kişinin cesedine ulaşıldı

Önceki gün kaçak düzensiz göçmenleri taşıyan bir teknenin Van Gölü'nde battığı ihbarı ile güvenlik kuvvetlerinin başlattığı aramalar sonucunda 5 mültecinin cansız bedenine ulaşıldı.

Son dakika!.. Van Gölü'nde batan mülteci teknesinde 5 kişinin cesedine ulaşıldı

Van Gölü'nde kaçak düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin battığı ihbarı üzerine Van İl Jandarma Komutanlığı ve Van İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, dalgıçlar, tekneler ve ihalar ile arama başlatmıştı. Aramalara bugün de su altı görüntüleme cihazları desteği ile devam edildi. 

Van Valiliğinden yapılan açıklamada arama çalışmaları sonucunda 5 kaçak düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşıldığı duyuruldu. 

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

27 Haziran Cumartesi günü saat 22.00 sıralarında kendi tekneleriyle Van Gölü’ne açılan şahıslardan uzun süre haber alınamaması üzerine yapılan kayıp ihbarı neticesinde, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığımızca havadan ve karadan tüm imkanlarımız seferber edilerek arama-tarama faaliyeti başlatılmıştır.

Söz konusu arama-tarama faaliyeti sonucunda şu ana kadar yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 kişinin cesedine ulaşılmıştır.

Bölgede,  havadan ve gölden tüm imkanlarımızla arama-tarama çalışmalarına çok yönlü şekilde devam edilmektedir.

Arama-tarama çalışmalarına ilişkin gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER