banner10

Skandal paylaşımı HDP'li Lezgin Botan'ı rezil etti. Düşmanlığı elinde patladı!

HDP Van eski milletvekili Lezgin Botan, Şırnak'ın Cizre ilçesinde Mehmetçik'in yaşlı bir vatandaşı hastaneye götürürken çekilmiş fotoğrafını 'Özel harekatçılar yaşlı bir Kürt'ü tutukluyor' şeklinde servis etti. Ancak işin aslının öyle olmadığı ortaya çıkması uzun sürmedi.

Skandal paylaşımı HDP'li Lezgin Botan'ı rezil etti. Düşmanlığı elinde patladı!

Güvenlik güçlerinin yaşlı bir vatandaşı kolundan tutarak götürdüğü fotoğrafı Twitter'dan paylaşan HDP Van eski Milletvekili Lezgin Botan, şu notu yazdı; "Sömürgeciliğin ve faşizmin fotoğrafıdır bu! Özel Harekatçıların elinde yaşlı bir Kürt dede... Sorsanız, koca devleti karpuz gibi ortadan böldüğü için "pençe harekatı kapsamında aldık,"derler! Hasta, yaşlı bir dededen korkan zavallı devlet... Dikta rejiminin adaletinde sual olunmaz" 

REZİL OLUNCA PAYLAŞIMINI SİLDİ

HDP'li Lezgin Botan 2016 yılında Şırnak'ın Cizre ilçesinde  PKK mensuplarına yönelik operasyonların sürdüğü sırada barikatlar nedeniyle evinden çıkamayan yaşlı çiftin askerler tarafından güvenli bölgeye tahliye edilerek hastaneye götürüldüğü yaşlı çiftin askerlere çay ikram ettiği ortaya çıktı. ilginç paylaşımlarla sürekli gündeme gelen HDP'li Lezgin Botan bir kez daha paylaşımının aslı olmayınca  paylaşımını kaldırmak zorunda kaldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
VANLI 1977-65
VANLI 1977-65 - 6 ay Önce

ZATEN BU HDP'LİLERİN KÜRTLERE HUZURSUZLUK VERMEKTEN BAŞKA BİR İŞLERİ YOKTUR. TUTTURMUŞLAR KÜRT SORUNU DİYE VE BU SORUNDAN DA NEMALANMAYA ÇALIŞIYORLAR. TÜRKİYE'DE KÜRT SORUNU KALMAMIŞ, KÜRTLERİN PKK İLE HDP İLE SORUNU VAR. İNŞALLAH EN KISA BU PKK İLE HDP BİTER VE KÜRTLER HUZURA KAVUŞUR.

Ka akıl??
Ka akıl?? - 6 ay Önce

Bunların aklı bu kadar çalışıyor. binlerce Kürt vatandaş da buna hemen inanmıştır... Allah bunlardan olan aklı da alsın hep böyle rezil olsunlar....

SIRADAKİ HABER