banner10

Şehit polis Soner İdil’in ismi Van’da kütüphanede yaşatılacak

Van Ahmet Yesevi Ortaokulu’nda açılışı yapılan kütüphaneye, PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan polis memuru Soner İdil'in ismi verildi.

Şehit polis Soner İdil’in ismi Van’da kütüphanede yaşatılacak

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

İstanbul’da terör örgütü tarafından şehit edilen polis memuru Soner İdil'in ismi Van’da bir kütüphanede yaşatılacak.

Ahmet Yesevi Ortaokulu’nda oluşturulan ve 2016 yılında İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan Polis Memuru Soner İdil’in ismi verilen kütüphanenin açılışı bugün yapıldı.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, törende yaptığı konuşmada, şehitlerin vatan ve millet için canını verdiğine dikkat çekti.

Vali Bilmez, "2016'da İstanbul'daki terör saldırısında Şehit olan Polis Memuru Soner İdil’in adı Ahmet Yesevi Ortaokulu’ndaki kütüphanede yaşatılacak. Şehidimizin ailesi ile açılışını dualarla yaptığımız kütüphanede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, Şehidimizi rahmetle yâd ediyorum." dedi.

Açılış törenine Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez,  Vali Yardımcısı Ferhat Atar, Tuşba İlçe Kaymakamı Meral Uçar Arpa, Van İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Ayşin, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demirel,  AK Parti Tuşba İlçe Başkanı Muğdat Günini, Şehit Polis Soner İdil’in annesi  Saadet İdil ve babası Mikdat İdil’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER