banner9

SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde seyyar işgali

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesi seyyar satıcılar tarafından işgal edildi. Yatan hasta servislerinde seyyar satıcılar cirit atıyor.

SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde seyyar işgali

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL – Ziya Türk’ün Haberi

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki yolda yapılan alt geçit çalışmaları nedeniyle hastaneye ulaşımda trafik sıkışıklığı yaşayan hasta ve yakınları, seyyar satıcıların işgali nedeniyle bir sıkıntı daha yaşamaya başladı. 

HASTANE BAHÇESİ BİTPAZARI GİBİ
Hastane bahçesinde tezgâh açıp yolları ve park yerlerini işgal eden seyyarlarda yok yok. Hastane Bahçesini adeta pazaryerine çeviren seyyarlar, cevizden suya, tatlıdan meyve suyuna, kolonyadan oyuncağa kadar birçok ürünü tezgâhlarında satıyor. Seyyar işgalinden rahatsız olan hastalar ve hasta yakınları, “Bu nasıl bir vurdumduymazlık, yetkililer uyuyor mu, yoksa birileri seyyarlar ile işbirliği mi yapıyor” şeklinde tepki gösterdi. 

SEYYARLAR HASTANE İÇİNDE CİRİT ATIYOR
Hastane koridorlarında ve özellikle de servislerde yatan hastalara satış yapmaya çalışan seyyarlar, servislere hasta ziyareti için dahi girmesi sağlıkları açısından riskli olan 7-10 yaş aralığındaki çocukları göndererek satış yaptırıyor. 

Servislerdeki hasta odalarını tek tek dolaşan 7-10 yaş aralığındaki çocuklar hastalara ve hasta yakınlarına su ve mendil satmaya çalışıyor. 

Hasta odalarına satış yapmak için sık sık giren çocuklar nedeniyle rahatsız olan hastalar ve yakınları “Ziyaret için dahi servislere girmesi doğru olmayan bu çocukları satış yapmak için servislere kim gönderiyor, hastane yönetimi buna nasıl göz yumuyor, güvenlik hastane içinde ve bahçedeki seyyarlara nasıl müdahale etmiyor, yoksa seyyarlarla işbirliği yapan yetkililer mi var?” diyerek hastane bahçesindeki ve servislerdeki seyyar işgaline son verilmesini istedi. 

VAN BÖLGE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YÖNETİMSİZ Mİ KALDI?
Personelin huzurunu kaçıran, görevden almaları ve yeni görevlendirmeleri vakit kaybetmeden, acelecilikle yapmaya çalışan SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetimi uzun zamandan bu yana bahçeyi ve servisleri işgal eden seyyarlara neden müdahale etmiyor? 

Bahçede ot kesme fotoğrafları ile çalışkan yönetici görüntüsü vermeye çalışan SBÜ Van Bölge Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik hastane bahçesinin seyyarlar tarafından işgal edildiğinden, servislerde 7-10 yaş aralığındaki çocukların seyyarlar adına satış yapmak için cirit attığından habersiz mi? Haberi yoksa hastaneyi kimler yönetiyor? Haberi varsa neden müdahale etmiyor?

ÇOCUKLAR VE HASTALAR SAĞLIK RİSKİ İLE KARŞI KARŞIYA
Hastane servislerinde satış yapan çocuklar sağlık açısından risk taşımıyor mu? Çocuklara hastane servislerinden hastalık bulaşma riski yok mu? Çocukların sağlık güvenliği önemli değil mi? 

Hastane servislerinde satış yapan çocuklar servislerde yatan ve bir çoğu ameliyatlı olan hastalar açısından hijyen riski oluşturmuyor mu?

Van Bölge Eğitim Hastanesi yönetimsiz mi kaldı, yoksa tüm yöneticiler izne mi ayrıldı? 

ÇOCUKLARIN AİLELERİNİN HABERİ VAR MI?
Çok rahat bir şekilde hastane bahçesini işgal edip satış yapan seyyarlar himaye mi ediliyor? Hastane servislerinde sürekli bir şekilde satış yapan çocukları kim nasıl organize ediyor? Çocukları satış yaptırmak için oraya kim getiriyor? Çocukların hastane servislerinde satış yaptığından ailelerinin bilgisi var mı?

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
van65
van65 - 5 ay Önce

gerçekten denetim yapilmasi gerekir hastane yonetimi nerde

ÖZ VANLI
ÖZ VANLI - 5 ay Önce

SAYIN VAN LILAR BÖLGER HASTAHNESİ RANTÇILARIN YERİ KİM DENETİM YAPACAK

AHMET
AHMET - 4 ay Önce

VAN BELEDİYESİ HDP DE .VAN BÖLGE HASTAHANESİ HDP DE PEKİ AK PARTİ NEREDE??

SIRADAKİ HABER