banner9

SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yolsuzluk operasyonu

SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yolsuzluk iddiası ile yapılan operesyonda çok sayıda gözaltı işlemi yapıldı.

SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yolsuzluk operasyonu

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL / Ziya Türk'ün Haberi

SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yolsuzluk iddiası ile yapılan operesyonda çok sayıda gözaltı işlemi yapıldı.

Menfaat karşılığı sahte rapor düzenlendiği iddiası ile SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan operasyon sonucunda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Kurulu'nda menfaat karşılığı sahte rapor düzenlenmesi ve rüşvet karşılığı randevu sağlama iddiası ile yolsuzluk operasyonu düzenlendi. Operasyonda  E.T, S.İ, G.K, Ö.Y, E.Ç ve E.Y'nin arasında bulunduğu 18 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Operasyonun hastane içinde ve dışında genişletileceği bekleniyor.

Detaylar geliyor..

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Ayşin
Osman Ayşin - 4 ay Önce

Lütfen yolsuzluklar hangi kurumlarda, nerede ve kimler tarafından yapılıyorsa üzerine gidilmelidir. Allah'tan korkmaz kuldan utanmazlardan hesap sorulmalıdır. Son zamanlarda bazı siyasilerin menfaat ve çıkar temin etmek amacıyla bazı kurumlara kendilerine uyabalicek şahısları getirme çabaları içinde oldukları duyumları var. Sesiz kalmayalım. Yazık olur. Bu ülke hepimizindir. Hep beraber sahip çıkalım.

van65
van65 - 4 ay Önce

van bölge hastanesinde neler oluyor yazik yaa bu tür denetimlerin olmasi cok iyi

Vanlıyim
Vanlıyim - 4 ay Önce

Derhal ilgili kişiler ihraç edilsin dr görevden alınmalı personel işten atılmalı alçaklar gerçek hastaya sağlam raporu sağlıklı insana engelli raporu verin

mehmet sait taş
mehmet sait taş - 4 ay Önce

İnşaAllah devamı gelir.bizim başımızada o kadar bela omluşlar ki.çalıştırdığım bir işçim direkten düştü.bütün masraflarını karşıladım.tazminatını verdim. ama adi insan sapa sağlam olduğu halde van araştırma hastanesinden engelli raporu aldı.aldığı raporda iki kolu sakat yazıyor amma adam traktör kullanıyor ve garsonluk yapıyor.kendiside rüşvetle rapor aldığını kabul ediyor ve bize tazminat davası açmış.Allah bu sahte raporları verenlerin belasını versin.inşaAllah hepsi yakalanır.memlekette herkes engelli raporlu

öz vanlı
öz vanlı - 4 ay Önce

evet bölge hastahanesinde büyük bir idari zaafiyet var .idare bu çalışanlarını hiç denetlememiş mi?tabi ordaki herkes torpilli olunca kimse denetlemiyor .o zman ordaki rapor vern doktorlar ne olacak kimse onlara dokunayacak mı?bunca yolcuzluğu o çalışanlar tek başına mı yapmış

VAN
VAN - 4 ay Önce

Bunların referansı da kim onlari da sorgulasinlar.orda rapor veren doktorlar da sorgulansin. Yazık değil mi bu devlete yazıklar olsun bu işi yapanlara ALLAH tam hiç mi korkmadilar.

Sadun Aslan
Sadun Aslan - 4 ay Önce

Derhal bu şerefsizliği yapanları cezalandırmalılı devlet

Van_Güzel
Van_Güzel - 4 ay Önce

Bu operasyon bununla sınırlı kalmamalı, kesinlikle hasta olmadığı halde haksız kazanç elde etmek için bakmadığı ana-babasını %90 engelli raporu alıp araba almak için hastane hastane dolaştıran üç kağıtçı insanlar, devlet bakım aylığı versin diye belli oranda doktor doktor gezip hak etmediği özür oranı için yalvaran istediği olmayınca da sağlık çalışanlarına hakaret eden düzenbazlarda bu operasyonda ceza verilecek insanlarla birlikte yargılanıp cezalandırılmalı, ne yazık ki üç kağıtçılık toplumun her yerine bir virüs gibi yayılmış toplumumuz kokuşmuş bir hal içinde, Allah herkesi ıslah etsin.

SIRADAKİ HABER