banner15

Satılan Çınar Kolejini Van Valisi Bilmez eğitime kazandırdı

Ziraat Bankası tarafından satışa çıkarılan Van Çınar Koleji, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez'in girişmleri sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından satın alınarak, eğitime kazandırıldı.

Satılan Çınar Kolejini Van Valisi Bilmez eğitime kazandırdı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez Çınar Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet yürüten Van Çınar Koleji'nin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınarak eğitime kazandırıldığını duyurdu.

Sosyal medya hesabından yaptığı yaptığı açıklamada Ziraat Bankası uhdesinde olan Çınar Koleji'nin eğitime kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Bilmez "Ziraat Bankası tarafından satışa çıkarılan 60 derslikli Van Çınar Koleji, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından satın alınarak ilimiz eğitiminin hizmetine sunulmuştur. Emeği geçen herkese teşekkür ederim hayırlı olsun" dedi.

10 dersliği okul öncesi eğitim için hizmet veren Çınar Koleji'nin, özellikle İpekyolu'nda yaşanan derslik sıkıntısını önemli ölçüde rahatlatması bekleniyor.

Yaklaşık 2 bin öğrencinin eğitim görmesi beklenen Çınar Koleji, Ziraat Bankası tarafından bir süre önce satışa çıkarılmıştı. 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim ÇIKAR
İbrahim ÇIKAR - 1 hafta Önce

Bir özel okul düşünün ki tek derdi sağlıklı, nitelikli, iyi yetişmiş bireyler yetiştirmek olsun. Bir özel okul düşünün ki herşeyden önce öğrencilerinin ahlaki, akademik gelişimini düşünsün. Bir özel okul düşünün ki çalışanlarına her zaman her koşulda değer verip onları aileden görsün... işte ne yazık ki sırf bu sebeplerle de hakettiği değeri bulamasın!!! Okul olmakla alakası olamayan onlarca özel okulun kâr ettiği, gemisini yürüttüğü bu düzende, ÇINAR zihniyeti yok olsun!!! ÇINAR ve o zihniyetteki okullar, bir öğretmen olarak benim yarına dair ümitli olmamı sağlayan en önemli unsurlardır. Bana öğretmen olmayı öğreten kurumum, evim ÇINAR.... Umarım bu binanın ruhu ordaki öğretmen, idareci, öğrenci ve velilere de sirayet eder... İşte o zaman, az da olsa bi teselli bulur ÇINAR ailesi...

Yiğit ŞADOĞLU
Yiğit ŞADOĞLU - 1 hafta Önce

Sanata değer veren bir toplum olma bilinciyle çınar kolejine verdiğim emek ve duvarlara yaptığım çizimlerim benim eski kurumuma vefa borcumdur. Bu konuda mesajımı okuyan sayın yetkili kişiler eserlerime lütfen sahip çıksınlar.

SIRADAKİ HABER