Olası bir depremde Van nasıl bir sorunla karşı karşıya kalacak 

Van 2011 yılında yaşadığı iki büyük depremin ardından birçok alanda yenileşme çalışmalarını sürdürüyor. Bu alandan en önemli ise imardır. Bizler Vangölü TV ekibi olarak olası bir deprem de Van nasıl bir sorunla karşı karşıya kalacak şeklindeki soruyu Doç. Dr. Ali Özvan’a sorduk.

Olası bir depremde Van nasıl bir sorunla karşı karşıya kalacak 

VANGÖLÜ TV ÖZEL
Van depreminin ardından ciddi bir şekilde mühendislik hizmeti almış yapı stoğunun oluşmaya başladığını söyleyen Özvan ,“Van’ın merkez İpekyolu dediğimiz kısmında mühendislik hizmeti almış yerler varken, biraz daha dışına çıktığımız zaman Süphan Mahallesi Hacıbekir Mahallesi gibi yerlerde mühendislik hizmeti almamış birçok yapı stoğu ile karşı karşıyayız. Bu durum olası bir doğal afette hem can hem de mal kaybı yaşama ihtimalimiz devam etmektedir. Biz bu süreç içerisinde hızlı bir şeklide revizyon imar planı yaparak bu yapılarında dönüşüm süreci içerisine girmesi için çalışıyoruz”. Şeklinde ifade etti. 
Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlı
vanlı - 1 hafta Önce

Mühendislik hizmeti almış kısımdan bahsediyorsun, 2011 Depreminde Hazırlanan AFET raporlarını, Süphan mahallesinde ikamet eden birimi hazırladı yoksa MÜHENDİSLERMİ. AĞIR HASARLI binaların kararını vatandaşmı verecek yoksa MÜHENDİSLERMİ, Olası bir Depremde AĞIR HASARLI binaların sorumluluğu, kime ihale edilecek Vatandaşamı, yoksa SORUMLU oldukları halde sorumluluğunu yerine getirmeyen MÜHENDİS ve YETKİLİLEREMİ ? Van da son zamanlarda çokkkk okuyan oldu ama SORUMLULUKLA hareket edilmedi.Yetkililer ve sorumlular işin EDEBİYATINI yaptı ve halen yapıyor. Depremde AĞIR hasarlı olan Van Büyükşehir Belediyesine ait olan Tekel arkasında Vaski hizmet binası ve Eski çarşı karakolu önündeki binanın akibeti gözönünde.

BOZKURT
BOZKURT - 1 hafta Önce

ALLAH vermesin fakat olası bir depremde, Halk mağdur olacak, VATANDAŞ MALI GÖTÜRECEK, Eskiden olduğu gibi, Vatandaş, Halka Depremin EDEBİYATINI yapacak. Bu boyle devam edecek.Sorumlularda Sorumluluk Bilinci olmadığı ve Yetkililerce Denetlenip soruşturulmadıkça, aynı tırana devam edecek, Onca yazılıp çizildi, rüşvet, rapor değiştirmeler, kısa zamanda zengin olanlar, ne oldu ? Devlet desteği kimlere yaradı, O dönemde kaç sorumlu hakkında soruşturma açıldı, olan yine sahipsize oldu. Allah DEVLETİMİZE ZEVVAL vermesinde, CEHENNEMDE HAK, orayı kazananlarda çıkacak elbet.

SIRADAKİ HABER