Necdet Takva AK Parti Van Büyükşehir Adayı mı?

Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu! AK Parti’de içerisinde Van’ın da bulunduğu 14 ilin belediye başkan adayları yarın açıklanacağı kaydedildi.

Necdet Takva AK Parti Van Büyükşehir Adayı mı?

Ziya Türk'ün Haberi


Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu! AK Parti’de içerisinde Van’ın da bulunduğu 14 ilin belediye başkan adayları yarın açıklanacağı kaydedildi. 

Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı için ise Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva’nın ismi öne çıktı. Takva’nın son dakika bir değişikliği olmadığı takdirde Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanacağı öğrenildi.

AK PARTİ 14 İLİN BELEDİYE BAŞKAN ADAYINI YARIN AÇIKLAYACAK

Edinilen bilgiye göre yarın yapılacak olan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılacak olan Cumhurbaşaknı Erdoğan, toplantıla Aksaray, Ağrı, Bilecik, Kırşehir, Kütahya, Siirt, Tunceli, Van ve Zonguldak illerinin belediye başkan adaylarını açıklayacak. 

NECDET TAKVA ANKARA'YA DAVET EDİLDİ

Yarın yapılacak olan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanması beklenen Van TSO Başkanı Necdet Takva, aldığı davet üzerine bugün akşam saatlerinde Ankara'ya gitti. 

NECDET TAKVA KİMDİR?

1969 Van doğumlu olan Takva; ilk ve lise öğretimini Van’da tamamladıktan sonra Ankara Gazi Üniversitesi Siyasal Bilgiler Kamu Yönetimi bölümünde mezun oldu.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde yönetim bilimlerinde yüksek lisans yaptı. Üç dönem Maliye işletme okudu.

Sekiz yıla yakın VATSO’da genel sekreterlik görevini icra ettikten sonra bir grup arkadaşıyla oda yönetiminden istifa eti.

Yazarlık yönüyle de tanınan Takva, dört yıl boyunca yerel bir gazetede ‘Sentez’ adıyla köşe yazarlığı yaptı ve birçok ulusal yayın organında makaleleri yayınlandı.

2 dönemdir Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Necdet Takva,  Evli dört çocuk babası.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2019, 03:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan van
Erkan van - 8 ay Önce

Liste kötü kusura bakmayın.sıfır çeker bu liste

SIRADAKİ HABER