Murat Çevik: Servet Yenitürk başkan adaylarını tasfiye ederek Vanspor'a ihanet ediyor

Vanspor Kulübü Başkan Adayı Murat Çevik, Van Sulh Hukuk Mahkemesi’nde organsız kalan Vanspor Kulübünün yeniden Genel Kurulu’nun toplanabilmesi için yetki talebi ile dava açtıklarını söyledi. Başkan Adayı Çevik, Servet Yenitürk’ün başkan adaylarını tasfiye ederek Vanspor’a ihanet ettiğini belirtti.

Murat Çevik: Servet Yenitürk başkan adaylarını tasfiye ederek Vanspor'a ihanet ediyor

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Başkan Adayı Çevik, açtıkları davadan rahatsız olan mevcut Başkan Servet Yenitürk’ün rakiplerini Genel Kurulda mücadele etmek yerine çeşitli ayak oyunları ile devre dışı bırakma çabası içerisinde olduğunu ve Disiplin Kurulu Raporu ve Yönetim Kurulu kararı ile kendilerinin kulüp başkanı adayı olmalarının önünü kapatmak amacı ile taraflarına 3 yıl geçici olarak kulüp üyeliğinden çıkarma cezası verildiğini söyledi.

Başkan Adayı Çevik, mevcut yönetimin görev ve yetkilerinin sona erdiğini ve seçilmedikleri halde yetkisiz bir şekilde eski başkan Servet Yenitürk ve ekibi usulsüz, kanunsuz bir şekilde takımı yönetmeye çalıştığını ifade etti.

“SERVET YENİTÜRK VE EKİBİ USULSÜZ, KANUNSUZ BİR ŞEKİLDE TAKIMI YÖNETMEYE ÇALIŞMAKTADIR”

Vanspor’u çıkmazdan kurtarmak için aday olduklarını belirten Çevik, “Sevgili Vanlı Hemşehrilerim ve Vanspor’umuza Gönül Vermiş Dostlarım, hepinizin malumu olduğu üzere zor bir süreçten geçen Van Spor Futbol Kulübümüzün 8 Ağustosta yapılacak Olağanüstü Genel Kuruluna Kulüp Başkan olarak Aday olduğumu açıklamış ve Vanspor Kulübümüzü içinde bulunduğu ekonomik ve yönetim çıkmazından feraha kavuşturmak düşüncesi ile İş İnsanlarından, Sivil Toplum Örgütlerinden Oluşan arkadaşlarımızla yönetime talip olmuştuk. Ancak Mevcut Başkan Servet Yenitürk ve ekibi çeşitli ayak oyunları ile Genel Kurulun toplanmasını engelleyerek 2.Toplantıya bırakmışlar ve 2. Toplantının yapılacağı 15 Ağustosta da Genel Kurul toplantısında, Divan Heyetinin taraflı tutumu, tüm gelişmelerle ilgili duygu ve düşüncelerimizi ifade etmeye müsaade edilmemesi nedeniyle kimse aday olmadığından dolayı ile genel kurul yapılamamıştır Mevcut yönetimin görev ve yetkileri sona erdiği ve seçilmedikleri halde yetkisiz bir şekilde eski başkan Servet Yenitürk ve ekibi usulsüz, kanunsuz bir şekilde takımı yönetmeye çalışmaktadır” dedi.

“BÖYLE BİR ZİHNİYETİ VAN’IMIZ VE VAN KULÜBÜMÜZ HAK ETMEMEKTEDİR”

Başkan adayı Çevik, Servet Yenitürk tarafından kendilerine 3 yıl geçici olarak kulüp üyeliğinden çıkarma cezası verildiğini belirterek, “Biz de arkadaşlarımızla genel kurulun toplanması ile tüzük ve mevzuat gereğince mevcut yönetimin görev süre ve yetkisinin sona ermesi sebebi ile Van Sulh Hukuk Mahkemesi’nden Organsız Kalan Vanspor Kulübümüzün yeniden Genel Kurulu’nun toplanabilmesi için yetki talebi ile dava açtık,  Mahkeme bu yetkinin tarafımıza verilip verilemeyeceğine dair araştırma ve inceleme yapmakta ve dava devam etmektedir. Açtığımız davadan rahatsız olan mevcut başkan Servet Yenitürk’ün rakiplerini Genel Kurulda mücadele etmek yerine çeşitli ayak oyunları ile rakiplerini devre dışı bırakma çabası içerisinde olduğunu ve Disiplin Kurulu Raporu ve Yönetim Kurulu kararı ile bizim kulüp başkanı adayı olmamızın önünü kapatmak amacı ile tarafıma 3 yıl geçici Olarak Kulüp Üyeliğinden çıkarma cezası verilmesini sağlamıştır. Tüzük gereğince geçici çıkarmanın 3 ay ile 3 yıl arasında olması mümkün iken üst sınır olan 3 yıl ceza verilerek yakın zamanda yapılacak genel kurula aday olmamı engelleme amacı güttüğü çok açıktır. Bu kararı ve böyle bir zihniyeti Van’ımız ve Van Kulübümüz hak etmemektedir. Bu utanç verici yaklaşım bizleri, Vanlı hemşehrilerimizi ve Van Sporseverlerimizi ziyadesi ile üzmüş bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

“VANSPOR’UMUZUN HAK ETTİĞİ YÖNETİM VE YÖNETİM ANLAYIŞI İLE BULUŞMASINA HİÇ KİMSENİN AYAK OYUNLARI ENGEL OLAMAYACAKTIR”

Vanspor’a hak ettiği yönetimi ve yönetim anlayışını kazandırmak için üzerlerine düşen her şeyi sağlayacaklarını söyleyen Çevik, “Söz konusu karar tüzüğümüz ve mevzuatımız karşısında Genel Kurulumuzun onayından geçmeden kesinlik kazanmayacak ve uygulanması mümkün olmayacak bir karardır. Vanspor’umuzun hak ettiği yönetim ve yönetim anlayışı ile buluşmasına hiç kimsenin ayak oyunları bizinillah engel olamayacaktır. Söz konusu iyi niyetli olmayan ve gerçeklerin ortaya çıkmasını bu türden ceza tehditleri ile örtbas etmeye çalışan anlayışla mücadelemiz her türlü platformda devam edecektir. Çağrımız mevcut başkanın kendisini, yönetimini ve Vanspor’umuzu küçük düşürecek hal ve hareketlerden sakınması, Vanlı Hemşehrilerimizin kulüplerine bakış açılarını kıracak davranışlardan sakınılması gerekliliğini hatırlatmak isterim. Biz arkadaşlarımızla birlikte ilk günkü anlayış ve heyecanla Vanspor’umuza hak ettiği yönetimi ve yönetim anlayışını kazandırmak ve Vanlı Hemşehrilerimize de başarıları ile gurur duyacakları bir Kulüp yapısı oluşturmak için üzerimize düşen her şeyi var gücümüzle sağlayacağımızı tekrar belirtmek isteriz. Azim ve kararlılığımız devam etmektedir. Bizi izlemeye devam ediniz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER