banner15

Muradiye’de hamile kadın zorluklarla hastaneye kaldırıldı

Van'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 1 metreyi bulurken 687 yerleşim yerine ise ulaşım sağlanamıyor. Kent geneli yapılan karla mücadele çalışmalarında Muradiye kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Erkan Savar çalışmaları yerinde inceledi.

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Kar yağışı ve sis yüzünden Van- Başkale yolundaki Güzeldere ve Kurubaş geçitleri ile Çaldıran- Doğubayazıt yolları, dün saat 21.00 itibarıyla trafiğe kapatıldı, valilik tarafından kriz merkezi kuruldu.

Van’ın Muradiye ilçesinde ise hamile bir kadın belediye ekiplerinin zorlu mücadelesi ile hastaneye yetiştirildi. Belediye yapılan çalışmayı sosyal medya hesapları üzerinden yayımladı.

Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada, “İlk müdahalesi evinde yapılan hamile kadın an itibariyle 112 ekiplerince Çaldıran Devlet hastanesinde tedavi altına alınmak üzere götürüldü. Karla mücadele kapsamında an itibariyle Yukarı ve Aşağı Argit, Açıkyol, Devetaş ve Görecek mahallemize bağlı seraç mezrasında Ekiplerimiz kar küreme ve temizleme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Karla mücadele kapsamında kar küreme ve temizleme çalışmalarını yürüten ekiplerimizi Hastane Caddesi, Şehit Mehmet Bey ve Karaoğlan Mahallerimizde yerinde takip eden Muradiye Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Erkan Savar çalışmalarla ilgili bilgi aldı.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak. Van Postası Gazetesi


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hastane personeli
Hastane personeli - 6 ay Önce

Sayın Kaymakamımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.

SIRADAKİ HABER