banner4

Memursen Van İl Başkanı Uca 3600 ek göstergede son durumu değerlendirdi

Yaklaşık 2 Milyon memur ve memur emeklisini ilgilendiren konu, Meclis’in açılmasıyla beraber çözüm bekliyor. Ek gösterge artış düzenlemesi ile memur maaşları, emekli ikramiyesi ve emekli maaşında artış olacak. 3600 ek gösterge ile ilgili son durum haberimizde.

Memursen Van İl Başkanı Uca 3600 ek göstergede son durumu değerlendirdi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 6. Dönem Toplu Görüşmeleri esnasında 3600 ek göstergeyi gündeme getirdi. Daha sonra Bilgin, 3600 ek gösterge meselesinin de toplu sözleşme döneminde çözüleceğini belirtti.
Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İl Başkanları Toplantısı’nda açıklama yaptı. Erdoğan, 3600 ek gösterge sözünü verdiklerini ve önümüzdeki yılın sonuna kadar bu meselenin çözüleceğini duyurdu.
Öğretmenler yararlanacak mı?
Erdoğan, ek göstergenin öğretmenleri de kapsadığını belirterek; ‘Öğretmenlerimizi de kapsayan 3600 ek gösterge meselesini önümüzdeki yılın sonuna kadar çözüme kavuşturmayı planlıyoruz.’ Dedi.
Öğretmenlerin yanı sıra polis, hemşire ve din görevlileri de 3600 ek göstergeden yararlanacak. Aynı zamanda yapılan yeni çalışmalarda ise müfettiş, uzman, şube müdürü, daire başkanı ve genel müdür yardımcılarının da ek göstergeden yararlanması bekleniyor. Düzenlemenin yapılması takdirinde emekli memur maaşında 1000 TL, ikramiyelerde ise 30 bin TL artış olacak.

Kaynak : Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER