banner10

Kenan Ateş; 'Van'ın ve gençlerin geleceği için Takva'ya sahip çıkalım'

İşadamı Kenan Ateş Vanlılara, "Kendinizin ve ailenizin geleceğini, AK Parti çatısı altında Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva ile belirleyin." çağrısı yaptı.

Kenan Ateş; 'Van'ın ve gençlerin geleceği için Takva'ya sahip çıkalım'

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduktan sonra bir çok çevrenin desteğini alan Necdet Takva'ya, bir destekte iş adamı ve siyasetçi Kenan Ateş'ten geldi...

Ateş konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları söyledi;

"Çok Saygı Değer Vanlı Hemşerilerim ve Ak Partiye Gönül Vermiş Arkadaşlarım, Hepimizin malumları olduğu üzere, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine start verildi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey Başkanlığı ve Partinin yetkili organlarının etkili çalışma ve araştırmaları neticesinde, kendilerinin yüksek teveccühleriyle, Necdet Takva Bey Van Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına, herhangi bir müracaatı olmaksızın, tevdi edildi.  

Bu durum Şirin İlimiz Van’ın kamuoyunda sürpriz olarak karşılanmasının yanı sıra, aslında kendisi içinde sürpriz bir gelişmeydi. Bu haber ilimizin bir çok kesiminden olumlu yönde tepkilerle, memnuniyetlerle karşılandı.

Bilindiği üzere, Necdet Takva bey, sürdürdüğü VanTSO’nun oda başkanlığı süresi içersinde iki dönemdir yapmış olduğu icraatlarının temelinde, tüm sorunlara çözüm odaklı bakarak,cesaretli ve girişimci ruhunun yanı sıra, mütevazi,liyakat sahibi kişiliğiyle, ben olgusundan çok biz denilmesini kendine şiar edinen, En iyiyi başarmak için ilimizin her kesiminden, insanlarla diyalog kurmaktan geri adım atmayan,terbiye timsali, güler yüzlü kişiliğiyle herkes tarafından sevilen,yaşadığı toplumun güvenine ve sevgisine mazhar  olmuş bir kimse olarak, kapısını herkese açarak temsiliyet noktasında, her partiye ve herkese eşit mesafede yaklaşmış düşüncelerinin temelinde, insan ve yaşam öncelikleri doğrultusunda gayret ederek, bu yönde mesaisini, zamanını, enerjisini harcayıp kendini ve savunduğu doğruları iyi bir şekilde ifade edebilen biri olarak ,bu süreçte Ak Partiden aday olması manidardır.  

Bu güzel hasletleriyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın, dikkatini celb edip, bizatihi kendileri tarafından Telefonla aranarak, Necdet Takva beye; ”Bu memleketin meselesinin taşının altında kendilerinin bedenlerinin olduğu gibi, Necdet Takva bey gibi güvenilir, cesaretli, halkının derdini kendine dert edinen birisine de yer ayrıldığını ve birlikte bu taşı gediğine oturtmaya, kader arkadaşı olmaya, hayalleri birlikte gerçeğe dönüştürmeye  gençlerin, bizlerin geleceğimizin teminatı olduklarını, ölümün gençlere yakışmadığını, gökyüzünün gökkuşağıyla bezenmesi Van’a ve Vanlı’ya  layık görülmüştür. Dolayısıyla, bu kutlu yürüyüşte yan yana, can cana olalım” denilmiştir.  

Şahsen naçizane bir vanlı olarak, Necdet Takva Beyi de uzun yıllardan beri tanıyan birisi olarak, bundan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Çünkü, saygıdeğer arkadaşlar lütfen kafamızı kuma gömmekten vazgeçelim, Faşizan söylemlerle kafa tasçılık yapman kimselere Ayrılıkçılara kulak asmayalım. ve meselelere kısır döngü içersinde bakıp havanda su dövüp galebe çalmayalım, çaldırmayalım. Yeter artık, Van çok çekti ve çok kaybetti. Bunu Allah aşkına görmüyor musunuz? Siz bırakın üç beş kişinin ne dediğine, hani bir atasözü vardır ya; ”Aynası işidir kişinin lafa bakılmaz “ Lütfen elimizi vicdanımıza koyalım, Necdet Takva bey kendisini iyi ifade ettiği kadar, İlini tüm değerleriyle savunabilecek, bilgi birikim ve yüreğe sahiptir. Kaldı ki, Necdet Takva Bey’in dün ne düşündüğünün ne önemi var, önemli olan bugün ne düşündüğüdür.

Farklı düşünceye sahip olmak bizleri birbirimizden ayırmaması lazım.  Bu bizlerin zenginliğidir. Daha önce dediğim gibi İnsan yeterki emanet edilene İhanet etmesin, yaşadığı topraklar üzerinde vatanına, halkına İhanet etmesin. Aslında sorun ne biliyor musunuz? Ak parti de çok büyük azımsanmayacak önemli can feda hizmetleri olan abilerimiz ,ablalarımız ve kardeşlerimiz olduğu Muhakkaktır. kendilerini  saygı ve sevgiyle yad ediyorum.

Bunun yanı sıra, Daha önceden başka bir partiye yakın gördüğümüz ve hissettiğimiz kişilerin bir zaman sonra kendi partimizde ve ön saflarda görev almasını şaşkınlık la karşılaya bilirler. Ancak bu konuyu içselleştirmeyerek yüksek sesle dile getirmek farkında olmadan gecemizi gündüz yapıp başarısı için emek sarf ettiğimiz Partimize nasıl bir zarar verdiğimizin farkında olmamız lazım. Bugün Ak Partinin Muvafakiyetini gölgelemek için Farklı uç noktalarda çok farklı görüşe sahip Partiler bugün bir araya gelip güç birliği yapmışlar. Bu çirkin desiselere karşı bizim birlik olup  Güzel ilimiz Van şehrinin geleceği ile ilgili yüreğinde Güzel duygular taşayan İnsanlar olarak, yaygara çıkartan insanların sözüne itibar etmesinler.

İnsan onurunu fütursuzca zedeleyen şahsiyet yoksunu Kişiler için söylenen ve  Son zamanlarda duyduğum en çok tuttuğum sözlerden birisi olan “İtibar suikasti”kimse yapmasın. Birilerinin izzeti, şerefini lekelemeye kalkmak, dünyada en alçakça bir tutumdur. Emin olun ki, güneş balçıkla sıvanmaz. Lütfen yaygara çıkartanlara kulak asmayın. İlimizin ve kendi geleceğimizi sağlam yürekli ne yaptığını iyi bilen işin ehli insanlara, Necdet Takvalara teslim edip kendi geleceğimize, gençlerin ve çocuklarımızın geleceğine yön verelim.

Egosu yüksek, işe yaramaz insanların sözüne kanarak, hayatla oyun oynayan İnsan sevgisinden yoksun ne dediğinin önemi olmayan insanlara kulak asarak, Provokasyonculara meydan açıp kendi memleketimizin kaderiyle bu tarz insanları oynatmayalım. Bilmem Farkındamısınız? Yüz yıla yakın bir geçmişi olan Cumhuriyet Türkiye’sinde Van İlinde Yaşayan Farklı etnik kökene sahip halklar kurdukları

Güçlü akraba bağlarıyla bir birinin canı kanı olmuşlar.bu dediğimin ıspatı ise Bir yakınınızın Taziyesinde üç gün oturduğunuzda o Taziyeye gelen İnsanların bir çoğu bir biriyle dolaylı yoldan akraba olduğunu müşahade edeceksiniz. Dolayısıyla Değerli Vanlı Hemşerilerim Van’da yaşayan herkes bir birinin canıdır,kanıdır. Birinin Tırnağı acısa bir diğerin ciğeri Yanar. Öyleyse gün bugün,birlikte mutlu ve umutlu olmak için el ele gönül gönüle verme zamanı.

Kaldı ki bütün bunların dışında, bilinen bir gerçeklik vardır ki, lidere bağlılık esastır. Sayın Cumhurbaşkanımız, Bugün Yaptığı Siyasi Angajmanlarıyla dünyaya siyaset dersi veriyor. ve diplomatik atılımlarla ülkemizi bütün tuzaklara rağmen yüce Allah’ın yardımıyla alt üst etti.

Herkesin aklı durmuş ve sanırsınız ki İnsanların beynine kar yağmış. Bu ABD ne yapmaya çalışıyor diye, anlamlandırmaya çalışıyorlar.  Bu hayrete düşenlerden birisi Fatih Portakal gibi şahsiyetler. bu yüzden liderine ve ferasetine güven ve bu milli bir seferberliktir, armudun sapı üzümün çöpü demeden,Pozitif düşünüp Kendi geleceğimiz ve iyi bir Van için desteklerimiz malla, canla Ak Partiye, Necdet Takvaya.  Yüce Allah Hayırlı Mübarek kılsın inşAllah"

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2018, 22:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulhekim Karabıyık
Abdulhekim Karabıyık - 6 ay Önce

Kenan ATEŞ Bey ilimizin yetiştirdiği çok değerli şahsiyetlerinden biri olup, mütevazi ve beyefendi kişiliğiyle ilimizin ekonomisine ve istihdamına katkı sunan bir hemşehrimizdir. 3 Kasım 2002 seçimlerinde Ak Parti de aday olmuş ve milletvekilliği seçiminde kıl payı fark ile maalesef ki seçilememiştir. Ancak her seçim öncesi kendisi ailesi ve mensup olduğu camiayı bir araya getirerek Ak Parti ye desteklerini verdiğine şahit olmuşuzdur. Yine bir seçim arafesinde bu kadar gerçekçi bir yaklaşımla Öncelikle Vanımızı Kendi değerlerinden olan NECDET TAKVA ya sahip çıkmaları yönündeki beyanatları taktire şayandır.
Kenan ATEŞ beye yakışan da bu yönde ki bir açıklaması olmuştur.
Bırakın o demode olmuş ideolojik kalıntılarınızı bırakın o yıkanmış beyinlerinizi bir tarafa tek gayemiz bu seçimde Memlekitimiz VAN olsun. İlimizin gençlerine İŞ AŞ ve HUZUR HİZMET KARDEŞLİK lazım.
Bu duygularımla yüreğinize sağlık derim KENAN ATEŞ Kardeşim

SIRADAKİ HABER