banner10

Kayhan Türkmenoğlu, “Teşkilatlarımızın ve arkadaşlarımızın itibarıyla oynatmayacağız”

11 Eylül 2019 Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasının çarpıtılarak ilçe başkanlarının itibarları ile oynamak isteyenlerin olduğunu söyleyen AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, "Art niyetli çevrelerin çarpıtmaları ile dava arkadaşlarımızın itibarı ile oynatmayacağız” dedi

Kayhan Türkmenoğlu, “Teşkilatlarımızın ve arkadaşlarımızın itibarıyla oynatmayacağız”

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu; AK Parti’nin ve kendisinin ismini kullanarak iş vadi ile dolandırıcılık yapanlar hakkında bulunduğu suç duyurusunu paylaşmak için yaptığı basın açıklaması ile kongre süreci içerisinde bayrak değişimi yapacak ilçe başkanlarının ilişkilendirilmesi üzerine, iddiaları reddeden bir basın açıklaması yayımladı.

Açıklamada şöyle denildi;

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu,” Partimizin kuruluşundan bu yana teşkilatlarımızın her kademesinde görev almış olan dava arkadaşlarımızı, art niyetli çevrelerin çarpıtmalarına, gerçek olmayan iddia ve haberlerine konu ederek, itibar ve haysiyetleri ile oynamalarına asla müsaade etmeyeceğiz

Bir biri ile ilgisi olmayan konuları sanki bir biri ile ilgiliymiş gibi kamuoyuna yansıtıp, toplumu yanıltmak, teşkilat mensuplarımızı ve arkadaşlarımızı rencide etmek gazetecilik değildir.

11 Eylül 2019 Çarşamba günü yapmış olduğumuz basın açıklamamız da şahsımın ve AK Parti Teşkilatımızın ismini kullanan bazı dolandırıcıların para karşılığı iş vadi ile halkımızı dolandırdıklarını tespit ettik. Bunun üzerine ilgililer hakkında Van Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. İlgililer gözaltına alındı ve bazıları da tutuklandı. Bu konu hakkındaki yargı süreci devam etmektedir.

Bu açıklamayı yapmamızın amacı, bugüne kadar teşkilat kadrolarımızda yer almış ve şu anda da görevli bulunan teşkilat mensuplarımızı, töhmet altında bırakarak çıkar elde etmek isteyen dolandırıcılar tarafından yıpratılmasını önlemekti. Her zaman olduğu gibi bir kez daha teşkilatımızda geçmişten bugüne kadar görev alan arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.

Teşkilat mensuplarımızın onur, şeref ve itibarlarını çıkarları uğruna kirletmek isteyen dolandırıcıları hedef alan bu açıklamamızın, hiçbir teşkilat mensubumuzla ilgisi alakası yoktur.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamanın ardından kongre sürecine giren teşkilatlarımızdaki bayrak değişimi ile görevlerini devredecek arkadaşlarımızı, ismimizi ve partimizin adını kullanan dolandırıcılarla ilişkilendirerek zorlama ve asılsız haberlerin bazı basın yayın organlarında yayınlandığına üzülerek tanık olduk.

Bazı basın yayın organlarında yayınlanan, doğruluğu olmayan,  gerçeklerden çok uzak, çarpıtma ve zorlama haberlerde adı geçen ilçe başkanlarımız başta olmak üzere, teşkilatlarda görev alan arkadaşlarımızın söz konusu açıklamadaki konularla ve iddialarla ilgisi yoktur.

Çarpıtma ve yalan haberleri yayınlayan ve İlçe Başkanlarımızın onur ve haysiyetlerine leke sürmeye çalışan söz konusu basın yayın organları hakkında gerekli yasal süreçleri başlatacağımızın da bilinmesini istiyoruz.

Konunun hassasiyeti ve önemine binaen kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nuri esen
Nuri esen - 6 ay Önce

Bizahmet zizde birakin partiyi daha fazla zedelemeyin yeter artik istifa edin

gizemli
gizemli - 6 ay Önce

sen ak partiye ve o koltuğa. layık değilsin ve değişim şart su an ilçelerdeki ak parti başkanları acilen değişmesi şart

Yusuf
Yusuf - 6 ay Önce

Yalan konusuyor

Aydın KOÇ
Aydın KOÇ - 6 ay Önce

Başkanım İçimiz dolu menfaat perez bedava bir niğmet bulamayanların iş Çamur at tutmazsa izi kalır.
Milletin duası ve destei sizlerledir yolunuz ak ve açık olsun.

SIRADAKİ HABER