İstanbul’daki Vanlılar Van FED seçimleri için ne dedi?

Van Dernekler Federasyonu 6. Olağan Genel Kurulu toplandı. 

VANGÖLÜ TV /ÖZEL

İstanbul Yenikapı’da yapılan genel kurula siyaset, sanat ve iş insanlarından birçok kişinin yanı sıra İstanbul’da yaşayan Vanlılarda katıldı. Van FED başkanlığına ise Mehmet Fatih Yağız seçildi.
İstanbul’da yaşayan Vanlılar Van FED seçimlerini Vangölü TV mikrofonlarına değerlendirdi. 

Seçimlerin birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini temenni eden Arnavutköy Dernek Başkanı Tayyar Ceyhan,  “Birlik beraberlikle Van’ımızı daha güzel günlere taşıyacağımız bu günde seçimlerin birlik beraberlik içerisinde geçmesini temenni ediyorum. ”dedi.

YAVUZ, “BURADA KAZANAN VAN HALKI OLACAK”
Van FED seçimleri için 2 adayımız var diyerek sözlerine başlayan, Bahçesaray İlim ve Kültür Dernek Başkanı Mehmet Tevfik Yavuz, “her ikisi için de hayırlı olmasını diliyorum. Burada kazanan Van halkı olacak, İstanbul’da yaşayan Van halkı daha güçlü olacak ”şeklinde ifade etti.

ÇİFTÇİ “HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN GÜDÜMÜNDE OLMADAN VAN HALKI İÇİN ÇALIŞSINLAR” 
Yapılan bu seçimin gerçek bir demokrasi olması dileğiyle burada bulunuyoruz ifadelerini kullanan İş İnsanı Nevzat Çiftçi, “ bu seçimi kazanan kişinin hiçbir siyasi partinin güdümünde olmadan Van halkı için çalışmaları özellikle ricamızdır. Bunun dışlında özellikle Vanlı iş insanlarından isteğimiz yatırımlarını Van ve ilçelerine yapsınlar gençlerimiz oralarda heba olmasın ”şeklinde konuştu.

Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER