banner10

İşçilerin Tuşba Belediyesi'nde birikmiş maaş farkları ödendi

Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanlığı yaptığı açıklama ile Tuşba Belediyesi’nde çalışan ve maaş farkları biriken işçilerin maaş farklarının ödenmeye başladığını duyurdu.

İşçilerin Tuşba Belediyesi'nde birikmiş maaş farkları ödendi

Tuşba Belediyesi'nde çalışan Hizmet-İş Sendikasına üye işçilerin maaşlarına yapılaması gereken maaş zamlarıyla ilgili geriye dönük farklar hesaplanarak, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın talimatıyla işçilerin hesaplarına yatırıldığı duyuruldu.

Hizmet-İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğu yaptığı açıklamada; Tuşba Belediyesi'nde asgari ücretin altında kalan üyelerine Toplu İş Sözleşmesi gereği yapılması gereken farkların girişimleri sonucunda sonuca ulaştığını söyledi. 

Maaş zamlarının zamanında ödenmediğine dikkat çeken Hizmet İş Sendikası Van Şube Başkanı Abdullah Efeoğlu, “Yevmiyeleri asgari ücretin altında olan işçilerimize 01.01.2019 tarihinde %4, 01.06.2019 tarihinde %4 uygulanması gereken zamlar uygulanmamıştı. Tuşba Belediyesi yetkilileri ile sık sık görüşmeler yaptık. Bu girişimler sonucunda Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın da talimatıyla, işçilere ödenmesi gereken ücret farklarını geriye dönük hesaplatarak işçi kardeşlerimizin hesabına aktarıldığı bilgisini aldık. İşçi hakları konusunda her zaman hassas davranan ve işçinin yanında duran Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’a tüm üye işçilerimiz adına teşekkür ediyorum”ifadelerini kullandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
gökhan öznur
gökhan öznur - 6 ay Önce

her zaman işçinin ve emekçinin yanında olan ,işçinin haklarını ve menfaatlerini korumak için yasal düzenlemeler çerçevesinde hukuka bağlı kalarak, işveren ve işçi ilişkisinde oratak menfatleri koruyan
önce emek önce insan şiarı ile hizmet veren ;yüreği güzel, emek camiiasının yiğit neferlerine teşekkürler

SIRADAKİ HABER