banner15

İş Adamı Feridun Irak’tan Van Valisi Bilmez’e tebrik mesajı

2019 yılı Asayiş ve Güvenlik Değerlendirme Toplantısı'nda asayiş dışında kentin sorunlarıyla ilgili soruları da cevaplayan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez’e Van Ticaret ve Sanayi Odası-Van Ticaret Borsası eski Başkanı Feridun Irak’tan tebrik geldi.

İş Adamı Feridun Irak’tan Van Valisi Bilmez’e tebrik mesajı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Gerek kurum, gerek esnaf ziyaretleriyle halkın gönlünde karşılık bulan Vali Bilmez aldığı kararlar ve halkın yararına yaptığı çalışmalar ile kentte en çok gündeme gelen isimler arasında yerini aldı.

Son zamanlarda yeşil alan, tekel binası ve buna benzer birçok çalışma ile vatandaşın sevgisini kazanan Vali Bilmez, asayiş toplantısında çevre yolu, otogar, Van Gölü, katı atık entegre tesisi, Vanspor ve kentin bir çok soruyla ilgili sorulan sorulı cevapladı. Yasa dışı işler için ‘benim dönemimde asla olmayacak’ diyen Bilmez, bu tavrı ile bütün Van halkının takdirini topladı.

Van Ticaret ve Sanayi Odası-Van Ticaret Borsası eski Başkanı Feridun Irak sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı tebrik mesajında, “Ne Valilik ne Belediye'de işi düşen hiçbir insandan ne Kur’an Kursu ne Cami ne Okul ne de Vanspor için bir lira dahi bağış, hibe adı altında bir şey alınmayacak, istenmeyecek. Bu uygulama benim dönemimde asla olmayacak. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez Tebrikler.” ifadelerine yer verdi.

2019 Asayiş DeğerlendirmeToplantısı’nda neler konuşulmuştu? işte detaylar…

“BENİM DÖNEMİMDE İŞ VE İŞLEMLER KARŞILIĞI BAĞIŞ VE HİBE ASLA OLMAYACAK”
Valilik olarak hiçbir kuruma maddi destekte bulunmadıklarını söyleyen Bilmez, “Vanspor için ben, Emniyet Müdürümüz ve Ticaret Odası Başkanının da içinde olduğu Rektörümüzün başkanlığında Vanspor’a ne yapılabilir diye bir toplantı yapıldı. Büyükşehir belediyesi olarak sürekli dolaylı olarak personel, akaryakıtını, elektriğini, doğalgazını yaklaşık 250 bin lira olarak aylık Vanspor’a katkı sağlıyoruz, çok sıkıntımız olunca da bir şirketimiz üzerinden 1 milyon 600 bin lira destek verdik. 800 bin lira peşin verdik, geçtiğimiz hafta hesaplarına aktardık bu parayı, 400 bin lira da Şubat ayında, 400 bin lira da Nisan ayında kendilerine belediye olarak desteğimiz olacak. Önümüzde ki günlerde de Van esnaf ve tüccarıyla bir araya gelip, Vanspor’a sahip çıkılması gerektiği yönünde hatırlatmalarımızı yapıp insanlardan da destek isteyeceğiz. Burada belirtmek istiyorum, ne Valilikte ne de Büyükşehir Belediyesi’nde işi düşen hiçbir insandan ne Kur’an kursu için, ne cami için, ne okul için ne de Vanspor için bir lira dahi bağış, hibe altında bir şey alınmayacak ve istenmeyecek. Bu uygulama benim dönemimde asla olmayacak. Bundan dolayı eleştiri aldığımı da biliyorum, ciddi anlamda şikâyet edildiğimi de biliyorum, ama burada kamuya işi düşen kim olursa olsun petrol ruhsatı için müracaat eden şartları taşıyan kim olursa olsun, ona ruhsat verilecek, şartları taşımıyorsa kim olursa olsun ruhsatı verilmeyecek. Dolayısıyla git Vanspor’a yardım et, Vanspor’a destek ver veya falanca camiye destek ver, ben sana ruhsat vereyim demeyeceğiz. Allah’ın izniyle biz burada olduğumuz sürece bu olmayacak ve bu konuda kimse üzerimize gelmesin, geçmiş alışkanlıklardan dolayı ciddi bir baskıyla karşı karşıyayız.” diye konuştu. 

“VANSPOR ÜZERİNDEN KİRLİ İLİŞKİLERE BULAŞMAYACAĞIZ”
İhale karşılığı Vanspor’a destek olacaklarını ifade eden kimseye göz açtırmayacaklarını belirten Vali Bilmez, “Vanspor’a Vali destek olsun diyenlerin çoğu bunu kastediyor. Ben burada olduğum süre zarfında da bütün ihalelerimiz Allah’ın izniyle açık olacak, şeffaf olacak, internet ortamında da yayımlanıyor, ‘gel bu ihaleyi bana ver, bende Vanspor’a yardım edeyim’ şeklindeki bir yola müsaade etmeyeceğiz. Biz ilkelerimiz ve inançlarımız doğrultusunda yapabildiğimiz kadarını yaparız, elimizden gelen imkânlar ölçüsünde destek olacağız, o kirli ilişkilere bulaşmayacağız” dedi.

“VANSPOR TÜM VANLILARIN TAKIMI”
Vanspor’un herhangi bir fikrin, ideolojinin veya grubun değil, tüm Vanlıların takımı olduğuna vurgu yapan Vali Bilmez, “Vanspor kesimin, bir kişinin, bir partinin değil, Van’da ve Van dışında yaşayan bütün Vanlıların, Van’ı seven bütün Van dostlarının takımıdır. Böyle olduğu müddetçe destekte vereceğiz, yardımcı da olacağız, ama biz Vanspor’u politikaya malzeme edersek, kutuplaşmaya malzeme edersek, birilerine basamak yapmaya çalışırsak o zamanda biz bu işte yokuz. Vanspor’un etrafında gençlerimizi kenetleyeceğiz, birliğimize ve beraberlerimize vesile kılacağız. Vanspor üzerinden politik mesajların verilmesini doğru bulmuyorum. İster destekleyen, ister eleştiren olsun, Vanspor bizi bir araya getiren, bizi birleştiren, gençlerimizi sokaktan statlara çeken bir takım olmalıdır. Gençlerimizi kaynaştırmalıdır, gençlerimizin birliğine ve beraberliğine vesile olmalıdır, ben Vanspor’a bu gözle de bakıyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Van Postası Gazetesi


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER