İran kara sınır kapılarını Türkiye’ye yine kapattı

Azerbaycan-Ermenistan savaşı sırasında ve sonrasında Erivan'a yakın mesajlar veren İran akılalmaz adımlarını sürdürüyor. Tahran yönetimi son olarak Azerbaycan sınır hattında tatbikata başlamıştı. Bu kez Türkiye karşıtı hamle yapan İran'ın tek taraflı olarak Türkiye sınırını kapattığı ifade edildi.

İran kara sınır kapılarını Türkiye’ye yine kapattı

İran ile Ermenistan yakınlaşması devam ediyor. Karabağ Savaşı'nın kaybedilmesinden sonra büyük bir yıkıma uğrayan İran, Azerbaycan yönetimine saldırgan tavır sergilerken bu kez resmi olarak Türkiye karşıtı adımı attı.
Gazeteci Taha Kermani, İran'ın Türkiye sınırını tek taraflı olarak kapattığını yazdı.
Kermani yaptığı açıklamada, "Dün aniden İran tarafının tek taraflı Türkiye sınırını kapatması büyük tepkiye yol açtı. Kapıköy Sınır Kapısından paylaşılan görüntüler Türkiye'ye geçemeyen İranlıların tepkisini gösteriyor" ifadelerini kullandı.
"Tedbirler bahane"
Azerbaycan-İran gerilimi nedeniyle Tahran yönetiminin böyle bir adıma başvurduğunu belirten Kermani, "Dün İran tek taraflı olarak Türkiye kara sınır kapılarını "korona virüs salgını tedbirleri" kapsamında ikinci bir emre kadar kapattığını bildirmişti. İran yönetiminin bu adımının yaşanan gerginliği ile ilgili olduğu ileri sürülüyor" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
BOZKURT
BOZKURT - 8 ay Önce

Türkiyede yetkili biri olsaydım, TÜRKİYE İran arası HAVAYOLUNU ulaşıma kapatırdım.Adam olmayanlar göz göre göre ERMENİSTANI destekliyor, Bizde çıt yok, Sayın İÇİŞLERİ ve DIŞİŞLERİ BAKANLARIMIZ, ' Yüzde Dost görünüp, Ermeni tasarısını kabul eden HAİN iranı' görün artık.

BOZKURT
BOZKURT - 8 ay Önce

Türkiyede yetkili biri olsaydım, TÜRKİYE İran arası HAVAYOLUNU ulaşıma kapatırdım.Adam olmayanlar göz göre göre ERMENİSTANI destekliyor, Bizde çıt yok, Sayın İÇİŞLERİ ve DIŞİŞLERİ BAKANLARIMIZ, ' Yüzde Dost görünüp, Ermeni tasarısını kabul eden HAİN iranı' görün artık. Herşeyi REİS'is yapmasını beklemeyin, birdefada elinizi taşın altına koyun artık.

BOZKURT
BOZKURT - 8 ay Önce

Hain İRANLI yetkililere söyleğin, koronavirüsü bahane edip kapatıyorsunuz, Daha 3 gün olmadı kapıyı açtınız, yine kapattınız, Peki Ermenistanla kapınız 5 aydır açık, orda koronavirüs yokmu, İRAN'da ki TÜRK dernek ve örgütlerini, İranının Ermeni tasarısını kabul edip AZERİTÜRKLERİNİ yok saydığını, TÜRKLERİN alehinde olduğu PROBOGANDASINI yapın.

vanlı
vanlı - 8 ay Önce

Türkiye ye, arkasına bir avuç Ermeniyi alıp Racon kesersen, içindeki Türkler de sana öğle bir racon keser, tükürdüğünü yalarsın, Cuma günü inşAllah sınır açılır, ekonomi azda olsa düzelir.

Van65 Van
Van65 Van - 8 ay Önce

Şimdi ıranlılar gelemiyecekmi yani

Ada
Ada - 8 ay Önce

Iyi iyi cok sevindimm..

SIRADAKİ HABER