HDP Van halkını hukuksuz emellerine alet edemedi

Van Valiliği tarafından toplantı, gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarına getirilen yasağa rağmen HDP Van İl Başkanlığı, düzenlemek istediği hukuksuz etkinlik için halka katılma çağrısı yaptı. Hiçbir zaman halkın sorun ve dertleriyle ilgilenmeyen HDP, başı sıkıştıkça halkı kendi amaç ve emellerine alet etmek üzere hukuksuz etkinlik düzenlemekten çekinmiyor.

HDP Van halkını hukuksuz emellerine alet edemedi

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

HDP Van İl Başkanlığı toplantı, gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının yasak olmasına rağmen "barış zinciri" adı altında propaganda yapmaya çalıştı. Yasağa rağmen halkı kendi amaç ve emellerine alet etmek isteyen HDP emniyet engeline takıldı.

Van Valiliği tarafından toplantı, gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarına getirilen yasak nedeniyle Van Emniyet Müdürlüğü, HDP’nin hukuksuz etkinliğine müsaade etmedi.

HALKIN SAĞLIĞI HDP’NİN UMURUNDA DEĞİL

‘Barış zinciri’ adı altında Van Kalesi’nin yanında bulunan Park’ta toplanarak propaganda yapmak isteyen HDP’ye emniyet geçit vermedi. Son günlerde ciddi oranda artan koronavirüs salgını riskini hesaba katmayan, halka virüsün bulaşma riskini düşünmeyen, halkın hastalanmasına ve hayati risk ile karşı karşıya gelmesi ihtimaline rağmen sadece kendi amaç ve emellerine halkı alet etmek isteyen HDP, amacına ulaşamadı.

EMNİYET HUKUKSUZLUĞA VE HALKA SALGIN BULAŞTIRILMASINA DUR DEDİ

HDP etkinliğine izin vermeyen Van Emniyet Müdürlüğü, hem hukuksuzluğun önüne geçti, hem de çok sayıda kişiye koronavirüs salgınının bulaşmasına engel oldu.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bay ado
Bay ado - 3 hafta Önce

Bu hdp kadar bu memlekete zarar veren olmadı. Bu memleketin elinizi çekin katiller

Saim
Saim - 3 hafta Önce

Bu Kürt düşmanı eli kanlı PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP (lgbt, dinsiz, sosyalist, Marksist İslam'ın yasak dediği her şeyi bünyesine alan HDP) Müslüman Kürt halkını kandıramayacak. Yazınız ve kaleminiz güçlü olsun Ziya TÜRK ABİ.

SIRADAKİ HABER