banner10

HDP'li İpekyolu Belediyesi’nde koltuk kavgası başladı

İpekyolu Belediyesi’nin HDP’li Başkanı Azim Yacan’ın göreve başlaması ile kurum içinde huzursuzluk başladı. Yapılan atamaları eleştirenler ile atananlar arasındaki bedel ödeme tartışmaları kavgaya dönüştü.

HDP'li İpekyolu Belediyesi’nde koltuk kavgası başladı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL/ Ziya Türk'ün Haberi

İpekyolu Belediyesi’nin HDP’li Başkanı Azim Yacan’ın göreve başlaması ile kurum içinde huzursuzluk başladı. Yapılan atamalar tüm birimlerde tartışmaya neden oluyor. Atamaları eleştirenler ile atananlar arasındaki bedel ödeme tartışmaları kavgaya dönüşüyor.

31 Mart 2019 seçimlerini önde tamamlayan İpekyolu Belediyesi’nin HDP’li Başkanı Azim Yacan 29 Nisan 2019 tarihinde bürokrat tasfiyesi yapmıştı. 16 birim müdürü görevden alınmış yerine yeni isimler atanmıştı. Yapılan yeni atamalar tartışmalara neden oldu. Kurum içinde bedel ödeme, hak edip etmeme, şeklinde yaşanan tartışmaların sonu kavga ile bitiyor. 

BEDEL ÖDEME İDDİALI KOLTUK KAVGASI 
Son gerginliğin yaşandığı birim ise Zabıta Müdürlüğü oldu. Zabıta Müdürü Ali Karaca görevden alınarak yerine Ezgi Aslan atanmıştı. Zabıta arasında yaşanan bedel ödeme tartışması karşılıklı darp etmeye kadar gitti. Yaşanan kavga sonrasında toplantı yapan yönetim, ortamı sakinleştirmeye çalıştı. 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Recai çiçekay
Recai çiçekay - 1 yıl Önce

Olacağından buydu nebeliyecekti van ipek yolu semeni

van 65
van 65 - 1 yıl Önce

van ne zaman bu hdp kurtulacak

SIRADAKİ HABER