Gürpınar Belediyesi’nden “Dünya Van Kahvaltı Günü” etkinliği

Gürpınar Belediyesi, Dünya Van Kahvaltı Günü kapsamında gençlerin ağırlıklı olarak katıldığı bir kahvaltı programı düzenledi.

Gürpınar Belediyesi’nden “Dünya Van Kahvaltı Günü” etkinliği

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL / Ziya Türk'ün Haberi

Gürpınar Belediyesi tarafından Dünya Kahvaltı Günü kapsamında düzenlenen etkinliğe yaklaşık 500 kişi katıldı. 

Gürpınar Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda yapılan Gürpark Millet Bahçesi'nde düzenlenen kahvaltıya, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Belediye Meclis Üyeleri, gençler, Kızılay gönüllüleri, aileler ve basın mensupları katıldı

Van Yöresinin coğrafi tescilli ürünü olan otlu peynirin de bulunduğu kahvaltı menüsünde 13 çeşit yiyecek yer aldı. Kahvaltı etkinliği sırasında kahvaltı sofralarını tek tek dolaşarak katılımcılarla sohbet eden Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, kahvaltı etkinliğini her yıl düzenleyeceklerini söyledi. 

DÜNYADA VAN KAHVALTISI, VAN’DA NORDUZ KAHVALTISI
Etkinlik ile ilgili bilgi veren Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, "Haziran ayının ilk Pazarı, yani yarın Dünya Kahvaltı Günü. Ancak Pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle etkinliğimizi bugüne aldık. Dünyada Van Kahvaltısı, Van’da Norduz Kahvaltısı diyoruz. Denemeyenler varsa buyursunlar misafirimiz olsunlar. Bu etkinliği biraz daha anmlamlı  hale getirmek için bugün düzenledik. Çünkü pandemi döneminde Sayın Cumhurbaşkanımızın hafta sonlarında  gençlere ve ve 65 yaş üstüne evde kalın çağrısı vardı. Biz de Gürpınar Belediyesi olarak gençlere, siz evde kalın, sabredin, kurallara uyun, sizler bizim için kıymetlisiniz, zamanı geldiğinde birlikte kahvaltı yapacağız demiştik. Gençlere verdiğimiz kahvaltı sözümüzü Dünya Van Kahvaltı günü ile birleştirerek güzel bir etkinlik düzenledik. Katılımı biraz sınırlı sayıda tutarak düzenlediğimiz bu etkinliği, her yıl yapacağız, inşallah bu hastalıktan kurtuluruz ve geniş kapsamlı etkinlikler yaparız." dedi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Derya
Derya - 1 hafta Önce

Keşke bende orda olsaydım yeşillikler içersinde kahvaltı yapsaydım, ;))

Osman Ayşin
Osman Ayşin - 1 hafta Önce

Başkanımızı tebrik ediyoruz. Anlamlı bir etkinlik. Gençlerimize dokunmak lazım. Geleceğimiz olan gençlerimizi hakiketen ihmal ediyoruz. Bu işin şakası olmaz. Yıllardan beri HDP ve PKK gençlerimizi çok iyi kullandı. Onlar yalan vaatlerle gençlerimizin beyinleri yıkanarak dağlara çıkarmayı başardılar. Biz ise gençlerimizi asıl hayata bağlamayı başaramadık. Bundan sonrası çok önemli. Çünkü zemin ve ortam buna müsaitdir. Haydi hayırlısı hep beraber inşAllah. Neden olmasın.

SIRADAKİ HABER

banner6