banner4

Gündemdekiler Programı 5. Bölüm: Doç Dr. Sebahattin Çelik Van’da öne çıkan hastalıkları anlattı

Vangölü TV’de yayınlanan ve her hafta Van’ın önemli konu ve sorunlarının konuşulduğu, Gazeteci Ziya Türk’ün hazırlayıp sunduğu Gündemdekiler Programının konuğu, YYÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sebahattin Çelik oldu.

Programda cep telefonları hemoroid yapıyor mu, hemoroid nedir, her sağlıklı bireyde hemoroid var mı, rahatsızlık nasıl oluşur, belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir? gibi birçok konu konuşuldu.

Ayrıca cep telefonlarının sosyal psikoloji, trafik kazaları gibi insan hayatındaki diğer olumsuz etkileri de anlatıldı.

Özellikle Van’da Doğu Anadolu Bölgesinde salgın olarak değerlendirilen gırtlar ve mide kanseri başta olmak üzere, birçok hastalık ve nedenlerine de değinildi.

Programın devamında,  Pandemi sürecinde Van’ın sağlık alt yapısı yeterli oldu mu, pandemi döneminde yük paylaşımı nasıl oldu, aşı olmalı mıyız, yan tesiri var mı, Van’da vaka oranı ne durumda, yeni dönemde hastanelerde verilen genel sağlık hizmetlerinde muayene için aşı kartı veya PCR testi şartı gelebilir mi? gibi merak edilen birçok soru cevap buldu.

Gündemdekiler Programı’nı izlemek için www.vangolutv.com.tr veya YouTube/Vangölü TV adreslerini ziyaret edin.

Kaynak : Vangölü TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlı
vanlı - 1 ay Önce

Sayın ÇELİK, Van'da en önemli hastalık YALAN, Bugüne kadar TEDAVİSİ olmadı, sanırım olmayacak. Dini açıdan GÜNAH, Ahlaki açıdan yanlış olan YALAN konuşmak, İlimizde çok RAĞBET görmektedir. Her kesim YALAN konuşmak için yarış içersinde dir.

Derya
Derya - 1 ay Önce

Vanin başarılı cesur ve yürekli gazetecisi ziya türk e burdan selam olsun...

Van van65
Van van65 - 1 ay Önce

Bu aksam Baki karacamin VaNLI nihat hocayla programını izliyecem çünkü VaNLI nihat hocanın haberlerini beğenerek takip ediyorum ziya bey sizde programa katılın eminim daha guzel bir program olacak çünkü VaNLI nihat hocamızda var.....

Erkan
Erkan - 3 hafta Önce

Başarılar ziya abi

SIRADAKİ HABER