Gündemdekiler 9. Bölüm: Van’ın çınarları bir araya geldi

Vangölü TV ekranlarında yayınlanan Gazeteci Ziya Türk’ün hazırlayıp sunduğu Gündemdekiler Programı’na konuk olan Van’ın canlı hafızası olan çınarlar, hatıralarını anlattı.

Kayhan, Kadri ve Yener Türkmenoğlu kardeşler, geçmişte esnaflık ve ticaret yapmış, farklı kademelerde bürokrat olarak çalışmış, Van’ın çınarlarını bir araya getirdi. 
Öğle yemeğinde bir araya gelen Van’ın canlı hafızası olan çınarlar, hatıralarını yad etti, bir birleri ile sohbet etti ve hasret giderdi.
Yemekten sonra müzik eşliğinde kahve sohbeti yapan Van’ın çınarları, Kadri Türkmenoğlu, Kayhan Türkmenoğlu, Yener Türkmenoğlu, Turgut Yergil, Mustafa Herkül, Şeref Koç, Şeref Şahin, Orhan Gür, Cengiz Çaldağ, Ezgül Akar, Cuma Elban, Alattin Onat, Sabahattin Çağda, Cemil Perihanoğlu, Şahin Türkmenoğlu, Mustafa Ezberci, Seyfettin Demirkan, Ömer Kırca, Fetullah Gültepe, Nebi Önay, Ömer Türkmenoğlu hatıralarını Vangölü TV mikrofonlarına anlattı. 
Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
YORUMLAR
van65 van
van65 van - 8 ay Önce

Ben programı izledim cok beğendim ziya bey vanin tarihi resmen bu degerli insanlar. Rabbim onlara uzun ömürler versin....

Derya
Derya - 8 ay Önce

Bunlar yaşayan tarihlerdir rabbim uzun ömürler versin...

SIRADAKİ HABER