banner15

Gülşen Orhan'ın akrabası Hastane Müdür Yardımcısı oldu

Taşeron Yasası kapsamında hasta yönlendirme personeli olarak çalışan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan’ın akrabası Mehmet Erşat Ayhan, SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdür Yardımcısı oldu.

Gülşen Orhan'ın akrabası Hastane Müdür Yardımcısı oldu

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL / Ziya Türk'ün Haberi

Taşeron Yasası kapsamında hasta yönlendirme personeli olarak çalışan, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan’ın akrabası Mehmet Erşat Ayhan, SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdür Yardımcısı oldu.

Hizmet alımı ile şirket elemanı olarak çalışırken, yürürlüğe giren Taşeron Yasası kapsamında hasta yönlendirme personeli olarak çalışmaya devam eden, Gülşen Orhan’ın akrabası Mehmet Erşat Ayhan, SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Otomasyondan Sorumlu Müdür Yardımcısı oldu.

SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde daha önce hizmet alımı ile çalışırken, Taşeron Yasası kapsamında daimi taşeron personeli olan ve hasta yönlendirme görevinde çalışmaya devam eden Mehmet Erşat Ayhan’ın başına talih kuşu kondu. 

SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi imza yetkili Müdür Yardımcısı olarak Pazartesi günü ataması yapılan Mehmet Erşat Ayhan görevine başladı. 

Hastane içinde şaşkınlık oluşturan atama kararı üzerine gazetemizi arayan çalışanlar, "Gülşen Hanım Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı olmasaydı, atanan Mehmet Erşat Ayhan da Gülşen Hanımın akrabası olmasaydı böyle bir göreve atanır mıydı? Bu da atamada hem siyasi torpil olduğunu gösteriyor, hem de hasta yönlendirme personeli nasıl olur da müdür yardımcısı olarak atanabilir? Memuriyet ve nitelik şartları bu göreve uygun kimse yokmuydu ki böyle bir atama yapıldı? Bu tür akraba kayırma işleri sonucu oluşacak olumsuz algının, ülkemizin beka meselesinin zirvesinde olduğu, İstanbul seçim sürecine zarar vereceğini hiç düşünmezler mi? Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan haberdar olsaydı böyle bir atamaya izin verir miydi? " şeklindeki soruları yöneltti.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
öz vanlı
öz vanlı - 1 yıl Önce

BU KRALİYET NE ZMAN BİTECEK.NE ZMAN DEMOKRASİYE GECECEĞİZ.BUNLAR AK PARTİYİ VN DA BİTİRMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPTILAR ELLERİNE SAĞLIK DENGBEJ GÜLŞEN

KEMAL
KEMAL - 1 yıl Önce

GÜLŞEN SADECE TÜRKÜ SÖYLEMİYORMUŞ BAŞKA MARİFETLERİDE VARMIŞ ADAM KAYIRMAA.

bozkurt
bozkurt - 1 yıl Önce

Ziya Bey, Bu memleket onların memleketi. Ak Partili olunca akan su durar, İşte Ak parti Van'da neden kaybediyor biliyormusun, Bu ve bunun gibilerin KORUNDUĞU için. Bugüne kadar Vanı temsil eden zatlar ne yapmışlar bu kent için, koca bir HİÇ, kENDİLERİNE ve yandaşlarına Koca bir SERVET. Kamoyunda GEVAŞ ve BAHÇESARAY adayları bunlar olmaz kazanamaz diye yaygara koparanlar Sayın ORHAN ve bazıları değilmiydi, Adaylar ezici bir çoğunlukla kazandılar.Ne oldu bunlar yine rağbetteler, AK PARTİ Halka açılmadığı sürece burda bişi olmaz

AHMET
AHMET - 1 yıl Önce

ARKADAŞLAR MESELE TAŞERON MESELESİ DEĞİL ASIL MESELE VANDA GÜLŞEN ORHAN BURHAN KAYA TÜRK ZAHİR SOĞANDA MUSTAFA BİLİCİ EROL BAYAKARA YANİ HÜSEYİN ÇELİKİN ARKA BAHÇESİNİN KRALİYET İ SALTANATININ VAN DA HALA DEVAM ETMESİ BU DA AK PARTİNİN VAN DA BU ŞAHISLAR YÜZÜNDEN BİTMESİ LAKİN BUNLAR BİTMEDİ.YOKSA TAŞERON ADINA GÜZEL BİR GELİŞME HASTAHANEDE TAŞERON OLARAK ÇALIŞAN BİR ÇOK FAKÜLTE MEZUNU VAR NEDEN ONLARDAN BİRİ GETİRİLMEDİ DE GÜLŞEN AĞANIN YAKINI NEDEN GETİRİLİYOR. ASIL KONU BUUUU

gül
gül - 1 yıl Önce

bende tasarondan kadroya gectim ve üniversite mezunuyum arkadamda gülşen hanimlar olmadığı icin müdür yardimcisi olamıyorum malesef

ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

istanbul seçimi erşat beyin görevlendirilmesi ne alaka.siz aklinizi mi kaçırdınız.bırakın Allah aşkina.neyin kafasini yaşiyorsunuz.

van
van - 1 yıl Önce

tasarondan kadroya gecen arkadaşlar adina cok sevindim buda bizlere ornek olur kamuda gorevde yukselme hakkimiz dogmus olduu..

mam
mam - 1 yıl Önce

sadece erşat bey mi torpilli
bölge hastanesinde ki bütün yöneticileri toplayın bir tane liyakat sahibi adam varmı ki bu atamayı sorguluyorsunuz.
Hepsi sendikanın adamı işten anlamayan insanlarla uğraşmaktan başka meziyeti olmayan tipler


SIRADAKİ HABER