GezginFest Van, '10 Haziran'a kadar süre verildi'

GezginFest organizasyon firması yetkilileri Gevaş Kaymakamlığı tarafından GezginFest Van Gençlik Festivali'nin iptal edildiğini duyurması üzerine bir açıklama yaptı.

GezginFest Van, '10 Haziran'a kadar süre verildi'

GezginFest organizasyon firması yetkilileri Gevaş Kaymakamlığı tarafından GezginFest Van Gençlik Festivali'nin iptal edildiğini duyurması üzerine bir açıklama yaptı.

Van Gençlik Festivali'nin Güvenlik konusunda aynı hassasiyetleri paylaştıklarını belirten GezginFest organizasyon firması yetkilileri, "güvenlik için gerekli taleplerin ulaştırılması için Gevaş Jandarma Komutanlığının ulaştırdığı belgede, iletilmesi istenen son tarih 10 Haziran olduğunu belirtti.

GezginFest organizasyon firması tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi;

Basına ve Kamuoyuna 

Öncelikle sizlerden, sanatçılarımızdan, taraftarlardan, tüm STK ve sosyal medya üzerinden destek veren herkese teşekkürler. 

Amacımız bizimle olmayan kimseye zarar vermek değil hele ahlak üzerinden ders vermek hiç değil. Bu konuda Van’ daki yetkililerimizin de bizimle aynı şeyi hedeflediğini düşünüyor, inanıyoruz. 

Özellikle güvenlik konusunda aynı hassasiyeti paylaşıyoruz. Türkiye’ de bir festivalde olması gerekenin çok çok üstü geçen senenin 6 katı fazla sayı istenmiştir. Bu taleplerin ulaştırılması için Gevaş Jandarma Komutanlığının bize ulaştırdığı belgede, iletilmesi istenen son tarih  10 Haziran olarak görünmektedir. 

Bu anlamda tüm talepleri kabul ettik. Tüm güvenlik, xray dedektörü, çit vb tüm taleplerin karşılanacağı bilgisi geçen hafta belgeleriyle iletilmiştir. Güvenlik sözleşmemizin tüm detayları hem yazılı hem sözlü olarak an be an tüm toplantılarda önemle dile getirilmiştir.

Biz Türkiye'nin her ilinden yollara çıkıp Van'da buluşmak, bu ülkenin doğusu da batısı da kol kola şarkılar söylesin istiyoruz. Ve 20 Haziran’ da festivalimizi tamamlamak istiyoruz. Geçen sene tüm samimi desteklerini hissettiğimiz  Gevaş Kaymakamlığı, Gevaş Belediyesi, Gevaş Jandarma Komutanlığımızdan tüm hassasiyeti tekrardan bekliyoruz. 

Tüm detaylı açıklamayı Van Valiliğimiz ve Gevaş Kaymakamlığımızla görüşmeden sonra yapılacaktır. 
-
#GezginFesteDokunma
#GezginFestVan 
#GezginFest 
-

 Gezgin Fest Van
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek kuzgun
Dilek kuzgun - 1 yıl Önce

Türkiyede insan tacirleri çocuk bebek tecavüzcüleri sokak ortasında ulaşım yerlerinde kadına karşı tazcirlerine işsiz kalıp intihar eden gençlerimize ayaklanmıyorsunuz sadece 3 günlük eylenceyemi konuşuyorsunuz vanda asla kulüp pavyon olmazdı iranlılar için her sokak köşe başında iranlılar fuğuş yapıyor buna ayaklanın festivalde gençlerimizi kötülemeyin yaşanan olayları kötüleyin yada sonsuza kadar susun müslümanlık 3 günlük festival olmasın yaşanan olyları korumak olsun kim ne yaparsa kedine yapar ellizi gençlerizden çekin

#GezginFesteHayır
#GezginFesteHayır - 1 yıl Önce

Sizin geçen seneki festivalinizi çok iyi hatırlıyoruz.Bizim dinimizde iki bekar kişinin aynı çadır veya aynı oda içinde kalması kabul edilmiyor. Hele ki bizim kutsal kitabımıza dik uzatan maymunlar tarafından bu festivali istemiyoruz.
#GezginFesteHayır

SIRADAKİ HABER