Gazeteci Ziya Türk, Kürt Halkını katleden PKK/HDP'nin, Ermeni emellerine hizmet etmesine dikkat çekti

Gazeteci Ziya Türk sosyal medya hesabından Ermeniler tarafından Müslüman halka yapılan soykırımların belgesini paylaştı.

Gazeteci Ziya Türk, Kürt Halkını katleden PKK/HDP'nin, Ermeni emellerine hizmet etmesine dikkat çekti

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Gazeteci Ziya Türk sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda devlet arşivlerinde yer alan bir belge yayımlayarak Ermenilerin geçmişte yaptıkları katliamların ve soykırımların listesini paylaştı. Ziya Türk’ün paylaştığı belgede Türk-Kürt ayıt edilmeden binlerce Müslümanın katledildiği görünüyor.

Gazeteci Türk paylaştığı belgeye, “Kürt-Türk ayırt etmeksizin Ermeniler tarafından Müslüman halka yapılan soykırımı, Ermeni soykırımı diye tanıyan ve savunarak yalan söyleyen HDP/PKK, Kürtlerin mi Ermenilerin mi temsilcisi? Müslüman kardeşim, Ermeni oyununu boz ve kullanılma.” İfadelerini ekledi.

HDP KÜRT HALKININ DESTEĞİNİ ALIP, KÜRT GENÇLERİNİ PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE KATLETTİRDİ

PKK’nın ve HDP’nin Müslüman Kürt Halkının kimliğini kullanarak, Kürt gençlerini hendeklerde ve terör kamplarında öldürttüğünü belirten Gazeteci Türk, “Müslüman Kürt halkının değerlerini yok sayan ve Kurban Bayramı gibi önemli bir manevi günde Van’da patlattığı bomba ile 50’den fazla kişinin yaralanmasına neden olan, genç, sivil, kadın erkek demeden katleden PKK terör örgütünün ve siyasi arka bahçesi durumunda olan HDP’nin, karar organlarında Kürt olmayan, boynunda haç bulunan Hristiyanların ve ermeni kökenli kişilerin olduğu gün gibi ortada. Ayrıca LGBT’li eş cinselleri de Kürt Halkı ile dalga geçer gibi Milletvekili adayı olarak karşısına çıkaran HDP, nasıl oluyor da Kürt Halkının hakkını savunduğunu iddia edebiliyor.” dedi.

HDP KÜRT KİMLİĞİNİN ARKASINA SAKLANAN ASALA TEMSİLCİSİ VE SÖZCÜSÜ OLDU

HDP’nin her fırsatta Ermeni emellerine hizmet ettiğini ifade eden Gazeteci Türk, “07 Haziran 2015 seçimlerinden 80 milletvekili çıkaran HDP’nin o günkü Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yaptığı ilk açıklaması “Ermeni soykırımını tanıyoruz” şeklinde olmuştu.

İddia ettikleri gibi HDP Kürt Halkının temsilcisiyse Selahattin Demirtaş 80 milletvekili çıkardıktan sonraki ilk açıklamasında neden ‘Kürt Halkının bir konusunu veya sorunun gündeme getirip bu yasama döneminde 80 milletvekili ile bunu çözüme kavuşturacağız’ demedi. 

Temsil ettiklerini iddia ettikleri Kürt Halkını tehdit ederek siyasi hayatını sürdüren HDP, 1915 olaylarında Müslüman Türk ve Kürt Halkını katleden Ermeni çetelerinin katliamlarında, ağırlıklı olarak Kürt halkı katledilmesine rağmen, neden ‘Ermeniler katliam yaptı’ demiyor, aksine “Ermenilere katliam yapıldı” diyor. 

2015’de Ermeni soykırımını tanıyoruz diyerek Müslüman Türk-Kürt katillerini savunan Selahattin Demirtaş’ın yolundan giden HDP Yürütme Kurulu, bir kez daha sözde Ermeni soykırımını savundu. 

Yalanları ile Kürt gençlerinin aklını karıştıran, Kürt halkını kandırmaya çalışan Ermeni katillerini seven ve Ermeni emellerine hizmet eden HDP yöneticilerini şiddetle kınıyorum” dedi. 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6