Feridun Irak; Van'da kaynaklar doğru kullanılmıyor

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) "İl Bazında Gayri Safi Yurt İçi Hasıla" verilerini değerlendiren İşadamı Feridun Irak, Van’da kaynakların doğru kullanılmadığına dikkat çekti.

Feridun Irak; Van'da kaynaklar doğru kullanılmıyor

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

İşadamı Feridun Irak, kaynakların şova yönelik değil de doğru projelerde yerinde ve etkin kullanıyor olsaydı Van’ın; GSYH’da 81 il içinde 80’nci, insani gelişmişlikte ise 78. sırada yer almayacağına vurgu yaptı. Irak, Van’ın il bazında gayri safi yurt içi hasılada 30-40 yıl önce daha iyi durumda olduğunu belirtti.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Başkan Irak, “Kaynaklar şova yönelik değil de doğru projelerde yerinde ve etkin kullanıyor olsaydı, İlimiz; GSYH’da 81 il içinde 80. İnsani Gelişmişlikte 78. sırada olmazdı. İlimiz 30-40 yıl önce çok daha iyi durumdaydı. Aynı performans devam ediyor olsaydı, sonlarda değil ilklerde olurduk” dedi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
edremit
edremit - 6 ay Önce

Sayın IRAK, Demek ki yıllardır, ilimizde Seçilmiş ve ilimize Atanmış olanlar görevlerini Van KENTİNE yapacaklarına KENDİLERİNE yapmışlar. Terör, Deprem, şimdide Korona Bahane edilerek, hesapda sorulmamış, Kaynaklar Şova yönelik kullanılmış.Her dönem Yandaş zenginler töremiş.Van'ın sorunları kartopuyken, Çığ haline gelmiş, Bugün dahi bunu görmezden gelen yetkililer sayesinde, Van gelecek NESİL için yaşanmaz bir hale geliyor. Van bu kadar nufusu kaldıracak alt yapıya sahip olmazken her geçen gün Göç almaya devam ediyor

SIRADAKİ HABER

banner6