Feridun Irak, '7 milletvekili uçak sefer sayısına bir sefer dahi ilave ettiremedi'

Van Ticaret ve Sanayi Odası-Van Ticaret Borsası eski Başkanı Feridun Irak, İktidar, muhalefet yedi milletvekili,  onca meslek kuruluşu ve STK’lar, Van’dan Ankara’ya haftada 12 olan uçak sefer sayısına bir sefer dahi ilave ettiremediler" dedi.

Feridun Irak, '7 milletvekili uçak sefer sayısına bir sefer dahi ilave ettiremedi'

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van’ın 2019 yılında adeta çilesi haline gelmiş olan uçak seferleri krizi bitmek bilmiyor. Vatandaşların uçak bileti bulamaması, sefer sayılarındaki yetersizlik ve mevcut biletlerin de yüksek rakamlardan müşteriye sunulması ile ilgili sıkıntılar henüz çözüme kavuşmazken vatandaşlar adeta isyan etme noktasına geldi. 

Uçak bileti fiyatları ve seferleriyle ilgili iyileştirme beklenirken fiyatlar iyice kontrolden çıktı. Van-İstanbul uçuşları Avrupa’yla aynı seviyeye geldi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası-Van Ticaret Borsası eski Başkanı Feridun Irak sosyal medya hesapları üzerinden Van Milletvekillerine yüklendi. Irak milletvekillerinin biran önce uçuşlarla ilgili bir çalışma yapmaları gerektiğini kaydetti.

Feridun Irak şahsi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda, “İktidar, muhalefet yedi milletvekili,  onca meslek kuruluşu ve STK’lar, Van’dan Ankara’ya haftada 12 olan uçak sefer sayısına bir sefer bile ilave ettiremediler. Oysaki Nüfusu bizden daha az ve Ankara’ya bizden daha yakın olan Trabzon’dan haftada 19 sefer var.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Çınar
Ahmet Çınar - 9 ay Önce

Milletvekilleri uçak parası ödüyormu ,uçakta yer bulamama diye bir durum söz konusu olabilir mi?

hasret
hasret - 9 ay Önce

niye çünkü vanin sorunlarıyla ilgilenmek istemiyorlar rahatlarini van icin niye bozunlar ki vana gercekten yazik ediyorlar....

Vanlıyam
Vanlıyam - 9 ay Önce

O kadar ikna çabasına gireceğimize bir tane uçak alalım olmaz mı? Bu krizde ucuza da bulunur bunu hayli hayli Van Ticaret Odası satın alabilir bence.

Sivasli
Sivasli - 9 ay Önce

Van haketmiyor bence HDP ye oy verin sonra yok stad isteyin yok uçak isteyin haketmiyorsunuz iyi şeylere layık degilsiniz biraz değişin önce kafanızı değişin siz bu vatan devlet için ne yapionuz ki devlet size ne yapsin

İbrahim aker
İbrahim aker - 9 ay Önce

Çevre illere rağmen uçak fiyatlarını aractirin uçuk fiyat Van'da vekiller görev bölümü yapmış kimse kimsenin mintikasina bakmıyor ticaretleri çıktıları bir milletin çıkarları onların ticaretlerini kısıtlar al birini vur öbürüne toz cikmaz

SIRADAKİ HABER