Faruk Alpaslan’dan taşımalı eğitim servislerine fiyat farkı müjdesi

Faruk Alpaslan’dan Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki taşımalı eğitim kapsamındaki okullara öğrenci taşıyan servislere fiyat farkı müjdesi verdi.

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL
Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Adayı Faruk Alpaslan, taşımalı eğitim kapsamındaki okullara öğrenci taşıyan servislerin fiyat farklarının yakın zamanda onaylanarak verileceği müjdesini verdi.

SERVİS MİNİBÜSLERİNE FİYAT FARKI YAKIN ZAMANDA VERİLECEK
Faruk Alpaslan yaptığı açıklamada, “Taşımalı eğitim kapsamındaki okullara öğrenci taşıyan servis araçlarımız sıkıntılı süreçler yaşıyordu. İhaleye girdikleri zaman başta akaryakıt fiyatları olmak üzere tüm giderleri önemli ölçüde arttı. Dünyada yaşanan ekonomik sıkıntılarla birlikte ülkemizde de dolar kur hareketlenmesi ve fiyatlarda da ciddi artışlar meydana geldi. Dolayısıyla ihale ile öğrenci taşıma işini alan esnafımız çok zor durumda kalmıştı. Esnafımızın bu sıkıntılarını başta Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görev yapan Milletvekillerimize ilettik. Talebimiz üzerinde yapılan çalışmalarda sona gelindi. Bu kapsamda taşımalı eğitimde öğrenci taşıyan şoför esnafımızın 31 Aralık 2021’e kadar olan hak edişlerine fiyat farkı verileceği müjdesini paylaşmak istiyorum. Esnafımızın sıkıntılarına çözüm üretmek için destek veren ve emeği geçen herkese şoför esnafımız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

ŞOFÖR ESNAFIMIZA HİZMET İÇİN ADAYIM
Şoför esnafının her zaman ve her şartta bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğini belirten Faruk Alpaslan, “Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası seçimlerinde esnafa daha çok ve daha etkili hizmet etmek için aday oldum. Esnafımızın hizmeti ve güveni tercih edeceğine olan inancım tamdır. Şimdiden kongremizin, şoför esnafımıza, halkımıza ve Van’a hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER