banner9

Faruk Alpaslan’dan Kadir Gecesi mesajı

Van S.S. Hızır Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Alpaslan, Kadir Gecesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. 

Faruk Alpaslan’dan Kadir Gecesi mesajı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van S.S. Hızır Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Alpaslan, Kadir Gecesi nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. 

Mesajında birlik ve beraberlik içerisinde yaşamanın, dayanışma duygusu ile sevgi ve saygının gelişmesine dikkat çeken Faruk Alpaslan, “Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerif’in feyz ve bereketinden nasiplenmiş olarak son günlerini idrak ediyoruz. Manevi atmosferi doyasıya yaşadığımız bu özel günlerin içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Kadi gecesi Kur’an-ı Kerim’in yer yüzüne indirilmeye başlandığı, tüm alem ve insanlık için çok özel bir gecedir. Ramazan’ın rahmet iklimi ile dolan kalplerimizdeki dargınlıklar ve kırgınlıklar Kadir Gecesi vesilesiyle unutulmalı ve halleşerek huzurumuz pekişmeli. Sevgi, saygı ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönü daha fazla öne çıkmalı. Kadir Gecesi'nin rahmet ve bereketinden en güzel şekilde yararlanmayı, rabbim herkese nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, bu gecenin tüm insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini diliyorum" dedi.

YOLLARDA ACELE EDİP SEVDİKLERİMİZİ GÖZYAŞINA BOĞMAYALIM
Bayram nedeniyle karayollarında yaşanacak yoğunluk nedeniyle sürücülerin daha dikkatli olması gerektiğine dikkat çeken Faruk Alpaslan, “Hükümetin aldığı karar ile Ramazan Bayramı öncesi ve sonrasındaki mesai günlerinin idari izinli sayılması ile 9 günlük bir tatil süresi oldu. Bu nedenle birçok kişi gerek bayram ziyareti nedeniyle, gerekse tatil amacıyla yolculuk yapacak. Karayollarındaki kurallara uyarak, acele etmeyerek, hız limitlerini aşmayarak, en önemlisi de bir birimize saygılı ve sabırlı bir şekilde araç kullanarak sevdiklerimizi gözyaşı içinde bırakmayalım. Seyahatlerde önemli olan hızlı gitmek değil, güvenli ve sağlıklı bir şekilde sevdiklerimize kavuşmaktır. Bu vesile ile ekmeğini zor şartlarda yollarda kazanan şoför esnafımıza kazasız ve sağlıklı yolculuklar diliyorum” diyerek yol güvenliğine ve trafik kurallarına dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER