Faruk Alpaslan'dan yeni destek programı için Cumhurbaşkanı Erdogan'a teşekkür

Van S.S Hızır Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Alpaslan Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imalat ve Teknoloji işletmeleri için verdiği kredi müjdesinden dolayı teşekkür etti.

Faruk Alpaslan'dan yeni destek programı için Cumhurbaşkanı Erdogan'a teşekkür

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış töreninde yaptığı konuşmada imalat ve teknoloji sektörü için 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kredi müjdesi verdi.

Bu kapsamda Van SS.Hızır Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Alpaslan konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yayımladığı mesaj ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Başkan Alpaslan teşekkür mesajında, “Yeni destek programı başlatılıyor. KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar lira bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz. Salgın sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş, istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketler bu desteğe başvurabilecek. Mikro işletmeler 30 bin, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı  faizsiz olacak şekilde bu destekten faydalanacak. Bu zor günlerde bir nebze olsa esnafımıza nefes aldıracak bu imkanı sağlayanlara teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6