banner4

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say Herkes Tek Yürek Oldu

Türkiye, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'da kalkıştığı hain darbe teşebbüsünün 5. yıldönümünde tek yürek oldu. Kahramanlarımızın canlarıyla aydınlığa çıkardığı o gece hafızalardaki tazeliğini koruyor.

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say Herkes Tek Yürek Oldu

15 Temmuz’un, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Türkiye’nin millet olarak yaşadığı en büyük mücadele olduğunu söyleyen Edremit Belediye Başkanı İsmail Say “Türk milleti tüm dünyaya, devletine ve milletine sahip çıkmanın örneğini gösterdi.”  Dedi.

Her kesimden insanın olduğunun altını çizen Başkan Say sözlerine söyle devam etti.

“Olayın bir kalkışma bir darbe olduğunu öğrenir öğrenmez hemen Beşyol’a doğru yola çıktık. Yoldayken Sayın Cumhurbaşkanımızın bağlantı yaptığı ve sağlığı ile ilgili haberler geldi Hz. Ömer camisine vardığımızda bir grup toplanmıştı. Şimdiki Van vekilimiz Osman Nuri Gülaçar’ın megafonla bir aracın üzerinde vatandaşları meydanlara davet ediyordu. Zaman geçtikçe kalabalık arttı. Güzel olan şuydu o gün kalkışmanın tarafı olan ve milletin karşısında olan herkes ordaydı. Sonraki, günlerde de Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda nöbetlere katılarak elimizden geleni yaptık.”

TANKI ELE GEÇİREN İNSANLARIMIZI GÖRDÜK

15 Temmuz gece birçok noktada çatışmalar yaşadı. Ömer Halis Demir gibi tarihe mal olacak isimler o gün çıktı. O günün esas kahramanı, o günün esas zaferini ilan eden halkın kendisiydi. Her il ve ilçede askeri birliklerin ve özel kuvvetlerin önü halk tarafından kesildi. Tankın üzerine yürüyen tankı ele geçiren insanlarımızı gördük. 2016’dan sonrada birçok ülkede bu tür kalkışma örneğine tanık olduk. Hatta Türkiye bu noktada örnek oldu. Türkiye gibi hareket etmeye çalışan milletleri gördük. Büyüğümüzün bir sözü vardır: “Tarihte yaşadıklarımızı unutmamalıyız ve canlı tutmalıyız” diye. Onun için 15 Temmuz ruhunu canlı tutmak lazım.

Say: Halkın devletine milletine sahip çıkması, sahiplenme duygusunu diri tutmanın gerektiğini belirterek, “15 Temmuzu resmi tatil ettik. 15 Temmuzu sıradan bir gün olmaktan çıkarmak lazım. O ruhu özellikle o akşam neler yaşandığını sürekli canlı tutmak lazım. “ dedi.

VATANIMIZI SAVUNACAĞIZ

Konuşmasının devamında hala devam eden FETÖ operasyonlarına da değinen Say, soruşturmaların devam ettiğini ve tutuklamaların yapıldığını söyledi.

Say: “Allah devletimizi milletimizi korusun bu tür kötü düşüncelerden özellikle niyeti halis olmayan tüm şer kuvvetlerden muhafaza etsin. Çanakkale Savaşı’nda, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi vatanımızı savunacağız o noktada da vatansız kalmamak için vatanımıza sahip çıkacağız. Düşman, her an her boşluğu değerlendiriyor onun için sürekli dimdik, uyanık bir şekilde ayakta olmamız lazım. “ şeklinde sözlerini noktaladı.

Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6