banner10

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi revizyonu ne zaman yapılır?

Siyasi kulislerde en çok sorulan ve cevap aranan sorular şunlar oldu; Cumhurbaşkanlığı kabine revizyonu olacak mı? Kabine revizyonu ne zaman yapılacak? AK Parti Kongresi öncesi mi sonrası mı yapılacak? 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi revizyonu ne zaman yapılır?

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL / Ziya Türk’ün Haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kasım ayı itibariyle AK Parti’nin kongre sürecinin başlayacağını ilan etmişti. Bu kapsamda belde, ilçe ve il teşkilatlarında kongre hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

ÖNCE AK PARTİ KONGRESİ Mİ YAPILACAK?
Meclisin tatilde olması nedeniyle milletvekilleri ve il teşkilatları ilçeleri karış karış geziyor, esnaf, muhtar ve seçmen ile görüşüyor. Halkın görüş ve istekleri not ediliyor ve rapora dönüştürülerek AK Parti Genel Merkezi’ne verilecek. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da milletvekilleri, belediye başkanları, muhtarlar, kanaat önderleri ve toplum tarafından sevilen kişilerle istişarelerini sürdürüyor. İstişareler ve hazırlanan raporlar ışığında halkın ve tabanın beklentilerine uygun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tanımı ile her teşkilatın başına Ömerler getirilecek. 

KABİNE REVİZYONU AK PARTİ KONGRESİNDEN ÖNCE Mİ, SONRA MI?
Kabine revizyonunun teşkilatlardaki yenilenmenin ardından yapılacağı beklentisi, en çok kabul gören bir beklenti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yenilenmiş teşkilat ve kabine ile 2023 hedeflerine odaklanıp, önemli adımlar atacağı, prestij projeler ile Türkiye’nin dünya liginde daha üst sıralara çıkması için bir seferberlik başlatacağı iddia ediliyor.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER