banner10

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Van’da sevgi seli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 13.00’de Van Beşyol Meydanı’ndaki miting için Van’a geldi. Van'a gelişi nedeniyle Cumhurbaşkanını büyük bir coşku ile karşılayan Vanlılar, adeta sevgi seli oldu aktı..

Ziya Türk'ün Haberi / VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 13.00’de Van Beşyol Meydanı’ndaki miting için Van’a geldi. Van'a gelişi nedeniyle Cumhurbaşkanını büyük bir coşku ile karşılayan Vanlılar, adeta sevgi seli oldu aktı..

Havalimanından itibaren miting alanına kadar Cumhurbaşkanı’nın geçeceği güzergahtaki 5 kilometrelik yolu sağlı sollu dolduran on binlerce kişi, coşkulu bir şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşıladı.

Tarihi mitingde alan doldu taştı. Dev katılımın olduğu Miting alanına sığmayan kalabalık, güvenlik çemberi dışına taştı. Alanda 35 bin vatandaşın katıldığı mitingi, alan dışındakilerle birlikte 40 binin üzerinde kişi takip etti. Vatandaşın inanılmaz coşkusu ve heyecanı miting süresince devam etti.

Sabahın erken saatlerinden itibaren yol kenarlarındaki yerini almaya, eline AK Parti ve Türk Bayrağını alıp miting alanını doldurmaya başlayan yaşlısı, genci, çocuğu, kadını erkeği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için sevgi seli oluşturdu.

Çeşitli kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı’nın yol güzergahında karşılamak için bekleyenler ile miting alanını dolduranların yaklaşık 85-90 bin kişiyi bulduğu belirtildi.

Mitingden sonra Van Valiliği’ne geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Mitingi’ne katılmak üzere Van Ferit Melen Havalimanı’na geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişinde olduğu gibi gidiş güzergahında da vatandaşların sevgi gösterileri devam etti.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 00:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cuma andirinli
Cuma andirinli - 3 ay Önce

Van halkina cok tesekur ediyorum o mitinge katilan ve katilmak isteyen cok tesekur ediyorum.

Osman Ayşin
Osman Ayşin - 3 ay Önce

Van'lı kardeşlerimizin yüreğine ve ayaklarına sağlık. Karşılama muhtesemdi. Umarım bu sevgi gösterileri 31 Mart da sandığa yansır. En büyük sevgi sandık sonuçları olacaktır.

SIRADAKİ HABER