banner9

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşı Kurban Bayramı'nda harçlıksız bırakmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, bayram öncesi dul, yetim, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri, engelli ve yatalak hasta bakım ücretleri ile kamu personeli maaşları ve emekli ikramiyeleri bayram öncesi hesaplarına yatırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşı Kurban Bayramı'nda harçlıksız bırakmadı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile devlet vatandaşı Kurban Bayramı'nda harçlıksız bırakmadı.

ATM’LERİN ÖNÜNDE MUTLULUK SIRASI
Kurban Bayramı öncesi devlet, vatandaşı harçlıksız bırakmadı. Bayram arifesinde devlet 12 milyona aşkın emeklinin ikramiyeleri ile emekli aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanların maaşları da bayram öncesi hesaplarına yatırdı.  Maaşları ve ikramiyeleri hesaplarına yatırılan vatandaş, bayram öncesi banka ATM’leri önünden uzun kuyruklar oluşurdu. Maaş ve ikramiyelerini alanlar yüzlerinde bayram mutluluğuyla çocuklarıyla birlikte bayram alışverişini yapmaya koyuldu.  

EMEKLİLER BU GÜNÜ BEKLİYORDU
Uzun bir süredir Kurban Bayramı öncesinde ikramiyeler ve maaşların yatırılıp yatırılamayacağı gündemi meşgul ediyordu. İkramiyelerin bayram arifesinde yatırılmasını bekleyen 12 milyon emekli Ramazan Bayramı'nda da ikramiyelerini arife gününde almıştı. 

DEVLETİN VATANDAŞINA BAYRAM HEDİYESİ 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada ikramiyenin 8-9 Ağustos tarihlerinde hesaplara yatacağını belirtmişti. Önceki günden buyana 12 milyona aşkın emeklinin ikramiyeleri hesaplara yattı. İkramiyeler SSK kapsamında olanlara 8 Ağustos, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kapsamında olanlara da 9 Ağustos’ta ödendi.

Bu tarihlerde Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) emekli aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanların da maaşları hesaplarına yatırıldı. 
Yasaya göre, Ramazan ve Kurban bayramları öncesi ödenecek ikramiyeler bin lira olarak veriliyor.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER