banner15

Ciro endekslerinde yüzde 20 artış

TÜİK, Mart ayına ilişkin ciro endeksleri verilerini açıkladı. Verilere göre bir önceki yılın aynı ayına göre ciroda yüzde 20,8 artış yaşandı.

Ciro endekslerinde yüzde 20 artış

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

TÜİK, Mart ayına ilişkin ciro endeksleri verilerini açıkladı. Verilere göre bir önceki yılın aynı ayına göre ciroda yüzde 20,8 artış yaşandı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 Mart ayına ilişkin ciro endeksleri verilerini açıkladı. Buna göre sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında takvim etkilerinden arındırılmış ciro endeksi, 2019 yılı Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,8 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 5,5 arttı.

SANAYİ SEKTÖRÜNDE CİRO ARTIŞI
Takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi, 2019 yılı Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 25,8 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 5,3 arttı.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE 16,2 ARTTI
Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi, 2019 yılı Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16,2 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 11,6 arttı.

TİCARET SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE 17 ARTTI
Takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi, 2019 yılı Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış ticaret ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 5,1 arttı.

HİZMET SEKTÖRÜNDE CİRO YÜZDE 24,7 ARTTI
Takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi, 2019 yılı Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 24,7 arttı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış hizmet ciro endeksi ise bir önceki aya göre yüzde 4,2 arttı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER