Çatak Belediye Başkanı Şeylan, 'Çığda can ve mal kaybımız yok'

Van-Çatak kara yoluna dün sabah saatlerinden bu yana 3 çığ düşerken, can ve mal kaybı olmadığı belirtildi.

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van-Çatak kara yoluna sabah saatlerinden bu yana 3 çığ düşerken, Çatak Belediye Başkan Abdurrahman Şeylan can ve mal kaybı olmadığını belirtildi.

Çatak’ta dün gece etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Van-Çatak-Bahçesaray yolu ulaşıma kapatılmıştı. Yoğun kar yağışının sabah saatlerinde de etkisini sürdürmesi üzerine ulaşıma açılmayan Çatak yoluna ilk olarak saat 11.00 sıralarında Elmacı bölgesinde çığ düştü. Ardından Bilgi ve Korulu mahalleleri bölgesinde de peş peşe çığ düştü. Çığ düşmesi sonucu can ve mal kaybı olmadığı belirtildi. Düşen çığlardan dolayı kara yolunda ikinci bir emre kadar yol açma çalışmasına ara verildiği bildirildi.

Çatak Kaymakamı Ekrem Çeçen ve Çatak Belediye Başkan Abdurrahman Şeylan de bölgede incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Şeylan: “Van - Çatak kara yolunun 10. kilometresindeki Elmacı mevkiine çığ düştü. Söz konusu kara yolunun dünden beri Van Valiliği tarafından olumsuz hava koşulları nedeniyle ulaşıma kapalı olması nedeniyle can ve mal kaybımız yok.” dedi.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER