Bugün bir seçim olsa Vanlılar hangi partiye oy verecek?

Vangölü TV ekibi olarak Van halkına bugün bir seçim olursa kimden yana oy kullanır ve seçersiniz. diye soru sorduk. Kimi yüksek oranla Halkın Demokratik Partisi(HDP) seçeceğini söylerken kimi ise kime oy verirsek verelim değişen bir şey olmuyor diyor. Kimisi ise sorulan soruları cevaplamaktan kaçındı.

İsmini vermek istemeyen vatandaş; Bugün bir seçim yapılsa halkın demokratik partisine oy veririm. Bu partiyi benimsiyorum. Ben nasıl AKP parti ya da diğer partilere oy vereyim şu anda düşündüğünüz zaman oy verilecek partiler mi bunlar.
İsmini vermek istemeyen vatandaş; Ben Halkın Demokratik Partisi(HDP Partisi) oy veririm çünkü başka kimse yok. Van’ın yüzde doksanı Kürtlerden oluşuyor. Halkın temsilcisi olduğu için mecburen bu partiye oy vereceğiz.
İsmini vermek istemeyen vatandaş; Ben (HDP)partisinden yana oy kullanacağım nedeni ise bu parti halkı için mücadele ediyor. Bunun dışında AK Parti ve Muhalefet halk partisi(MHP)  asla oy vermem. Ve tek temennim Adalet kalkınma Partisi (AK Parti)asla kazanmasın 
İsmini vermek istemeyen vatandaş; Ben hiç kimseye oy vermeyeceğim, çünkü hepsi aynı oy verirsekte değişen bir şey yok yine sırtımızda yükümüz var.
Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER