Başkan Arvas’tan Diyanet İşleri Başkanı Atatürk’e lanet okudu yalanına sert tepki

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya Camii’nde kılınan ilk Cuma namazında verdiği hutbede “Vakıf malı, dokunulmazdır. Dokunanı yakar. Vakfedenin şartı vazgeçilmezdir, çiğneyen lanete uğrar” sözleriyle ilgili açıklamalarda bulunarak, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında çıkan kasıtlı haberlerin karalama amaçlı yapıldığını söyledi.

Başkan Arvas’tan Diyanet İşleri Başkanı Atatürk’e lanet okudu yalanına sert tepki

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah ArvasDiyanet İşleri Başkanı Atatürk’e lanet okudu” yalanına da sert tepki göstererek, Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasını bir türlü içlerine sindiremeyenlerin diyanete, diyanet başkanına saldırı dilini kullanarak karalama kampanyasına girdiğini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve Diyanetin sahipsiz, yalnız olmadığını belirten Başkan Arvas, Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Cuma hutbesinde herkes tarafından bilinen bu bedduayı okuyarak vakıf malının amacı dışında kullanılamayacağını vurgulamasını başka türlü yorumlamak iyi niyet sınırlarını aşan kasıtlı bir karalama kampanyası olduğunu söyledi.

“AYASOFYA’NIN YENİDEN İBADETE AÇILMASINI BİR TÜRLÜ İÇLERİNE SİNDİREMEYENLER DİYANETİMİZE, DİYANETİMİZİN BAŞKANINA SALDIRI DİLİNİ KULLANARAK KARALAMA KAMPANYASINA GİRİŞMİŞLERDİR”
Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, Erbaş için sosyal medyada linç kampanyalarının hız kazandığını belirterek, “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden ibadete açılması kararlaştırılan Ayasofya Camisi’nde ilk Cuma Namazı Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Erbaş’ın kıldıracağının açıklanması ile birlikte sosyal medya üzerinden linç kampanyaları da maalesef hız kazandı. Genelde dış kaynaklı ve sahte hesaplardan yürütülen linç kampanyasına içerden de bazı çevreler sosyal medya platformlarından destek oldu. Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasını bir türlü içlerine sindiremeyenler Diyanetimize, Diyanetimizin başkanına saldırı dilini kullanarak karalama kampanyasına girişmişlerdir. Özellikle sosyal medya mecralarında hakkında karalamaya yönelik etiketler açılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hocamızda Diyanetimizde sahipsiz değildir, yalnız değildir” diye konuştu.

“TÜM VAKIF MALLARI İÇİN GEÇERLİDİR”
Başkan Arvas, vakfiyelerin sonundaki bedduayı bilmeyenlerin olmadığını belirterek, Arvas, “Bizim medeniyetimiz, vakıf medeniyetidir. Selçuklulardan, Osmanlıya sayısız vakıflarımız, vakfiyelerimiz vardır. Vakfiyelerin sonundaki bedduayı bilmeyen yoktur. Sayın Erbaş’ın Cuma hutbesinde herkes tarafından bilinen bu bedduayı okuyarak vakıf malının amacı dışında kullanılamayacağını vurgulamasını başka türlü yorumlamak iyi niyet sınırlarını aşan kasıtlı bir karalamanın ta kendisidir. Üstelik bu sadece Ayasofya ile ilgili değil tüm vakıf malları için geçerlidir. Bunu milletimize Diyanet İşleri Başkanımızın hatırlatması kadar doğal ne olabilir” dedi.

“DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NI İTİBARSIZLAŞTIRMAYI BİR YÖNTEM OLARAK KULLANMAK HİÇBİR AKIL VE VİCDAN TARAFINDAN KABUL EDİLEMEZ”
Başkan Arvas, Diyanete ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olarak nitelendirdiklerini söyleyerek, “Diyanet İşleri Başkanlığı ülkemize ve ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan güzide bir devlet kurumumuzdur. Bu güzide kurumumuza ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olarak niteliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez. Aslında maksat Atatürk ve Dindarlık üzerinden toplumu germek ve bölmektir. Topluma zehirli bir hava pompalanıyor, daha önce defalarca işlediği görülmüş laik-dindar fay hattını harekete geçirmek için provokasyon peşinde olanlara bu millet fırsat vermeyecektir” ifadelerini kullandı.

“BİRLİĞİN DİRLİĞİMİZDEN GELDİĞİNİ, DİRLİĞİMİZİ BOZGUNA UĞRATMAYA ÇALIŞANLARA DA İZİN VERMEYECEĞİZ”
Diyanet İşleri Başkanının üzerinden kurumun hedef alındığının farkında olduklarını belirten Arvas, “Bizler bu davanın sahipleriyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın dünyada ve Türkiye’de sergilediği misyon ve sorumluluğun bazı odakları rahatsız ettiğini iyi biliyoruz. Müslüman dünyasının adeta ümidi durumuna gelmiş olan başkanlığımızın çalışmalarını sekteye uğratmak, itibarsızlaştırmaya kalkmak dünden bugüne alışıla gelmiş bir saldırı sistemi haline getirilmiştir. Birliğin dirliğimizden geldiğini, dirliğimizi bozguna uğratmaya çalışanlara da izin vermeyeceğimizi dün nasıl ki kararlı bir şekilde dile getirdiysek, bugün yine aynı kararlılıkla dile getirmeye devam edeceğiz. Türkiye adına aydınlık yarınlardan bahsedebilmek için bizim bir ve bütün olmamız gerekir” diye konuştu.

“SİZ DOĞRU İSENİZ ŞER ODAKLARI SİZE HER ZAMAN SALDIRACAKLARDIR”
Türkiye’yi diyanete sahip çıkmaya davet eden Başkan Arvas, “Diyanet İşleri Başkanlığı’na çamur at izi kalsın, diyenlerin çoğaldığı, şer için konuşanların günden güne arttığı bugünlerde, bilgi sahibi olmadan, fikir üretenlere inat, dünyanın en ücra yerlerine Türkiye’nin nişanesini taşıyan Diyanetine ve başkanına sahip çık! Unutmayın siz doğru iseniz şer odakları size her zaman saldıracaklardır. Türlü kumpaslarla Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve onun başkanına yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyasını görüyor, yapılan saldırılar karşısında Diyanet alanında etkili ve yetkili sendika Diyanet-Sen olarak ‘Diyanetime Dokunma- Diyanetine Sahip Çık’ diyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER