banner7

Başkale’de ‘Güven Kantini’ dönemi.. Mutlaka okuyun ve yorum yapın..

Van’ın Başkale İlçesindeki Bir Okulda Başlatılan “güven Kantini” Uygulaması Kapsamında Öğrenciler Aldıklarının Ücretini Kumbaraya Bırakırken, İlk Günden Bu Yana Uygulama Açık Vermeden Başarıyla Devam Ediyor.

Başkale’de ‘Güven Kantini’ dönemi.. Mutlaka okuyun ve yorum yapın..

Van’ın Başkale ilçesinde bir okulda başlatılan “Güven Kantini” uygulaması kapsamında öğrenciler aldıklarının ücretini kumbaraya bırakırken, ilk günden bu yana uygulama açık vermeden başarıyla devam ediyor.

Başkale ilçesindeki bir okulda öğrencilere dürüstlük ve güven duygularını aşılamak amacıyla başlatılan “Güven Kantini” uygulaması başarıyla sürdürülüyor. Merkez Başkale İlkokulunda eğitim öğretim yılının başında okul yönetimince “Güven Kantini” uygulamasının hayata geçirilmesi kararlaştırıldı. Bu kapsamda kantinden alışveriş yapan öğrenciler, aldıklarının ücretini kumbaraya bırakıp ayrılıyor. Uygulama kapsamında ilk günden bu yana kumbara açık vermeden başarıyla devam ediyor.

Okul Müdür Yardımcısı Hande Güllü Gözaçan, öğrencilerin uygulamaya güzel adapte olduğunu belirterek, “Bu okulumuzda öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını karşılamaları için biz bir stant kurduk. Bu standımızın adını da ‘Güven Kantini’ koyduk. Öğrencilerimizin sorumluluk bilincini, dürüstlük değerini ve aynı zamanda tutumluluk değerini kazanması amacıyla belirlediğimiz ihtiyaç malzemelerini standa bırakıyoruz. Öğrencilerimiz de ürünleri alarak belirlenen tutardaki parayı kumbaraya atıyorlar. Kumbaradaki parayı her gün tutanak halinde topluyoruz. Topladığımız parayı okul aile birliğiyle beraber okulumuzun ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Böylece okulumuz kendi ihtiyaçlarını öğrencilerimiz ve ailelerimiz sayesinde gidermiş oluyor. Bu güzel bir proje oldu. Çocuklarımız hem sorumlu hem de tutumlu olma yolunda ilerliyorlar” diye konuştu.

Öğrencilerden Azra Nur Kılınç da müdürleri ve öğretmenlerinin kendilerine güvenmesinin gurur verici olduğunu dile getirerek, “Öğretmenlerimizin temin ettikleri eşyaları alıyoruz. Parasını da kumbaraya atıyoruz. Böyle sorumluluk sahibi oluyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUĞDAT GÜNİNİ
MUĞDAT GÜNİNİ - 12 ay Önce

Öncelikle bu uygulamayı başlatan başta okul müdürünü ve okul yönetimini tebrik ediyorum imanlı inançlı bir neslin yetiştirilmesi bizlerin görevidir Ecdadımızın savaş halinde bile üzüm bahçesinden geçerken aldığı salkımın karşılığını üzüm dalına astığı gibi bu şuurda neslin yetişmesi için bu alanların çoğaltılması gerektiği kanatindeyim tebrik ediyorum Bu haberi gündem yaptığınız içinde sizleride çok tebrik ederim Yolunuz açık olsun inşAllah

Zahir kandaşöğlü
Zahir kandaşöğlü - 12 ay Önce

Mükemmel bir konu aslında Türkiye de tüm dalanından bu tür uygulama yapılabilir

Osman Ayşin
Osman Ayşin - 12 ay Önce

Okulumuzun idareci, öğretmenlerini ve öğrencilerini tebrik ediyoruz. Eğitim dediğimiz doğru ve dürüst olmayı öğrenmek. Bu egitimi de verecek olan özverili öğretmenlerimiz olmalıdır. Eğer biz okullarımızda çocuklarımıza doğru ve dürüst olmayı hayatlarına yansıtamıyor isek, görevimizin gereğini yapamıyoruz demektir. Çocuklarımızın ahlaki değerlerine sahip çıkmak zorundayız. Değerler eğitimi konusunda yeterince üzerinde durulmuyumor. Neden diğer okulkarımızda da bu uygulamalar olmasın? Aslında bir yerden başlamak lazım. Başkale'deki okulumuzun bu uygulaması umarım diğer okullarımız içinde örnek olur. Hepimizin görevi çocuklarımıza helal ve haram kavramlarını ne olduğunu benimsetmek tır. Bu sadece öğretmenin görevi değildir. Tabiki bu işin bir de inanç boyutu vardır.
Tekrar öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

İbrahim koç
İbrahim koç - 12 ay Önce

Bu örnek davranıştan dolayı okul idaresin öğretmenleri ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum Temelden adam gibi adam yetiştirmek ise Buyurun tam bir Eğitime kapat Olacak Bir davranış

SIRADAKİ HABER