Basın mensupları ile bir araya gelen Gevaş Belediye Başkanı Sezer: Yolsuzluk iddiaları asılsızdır

Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, 2019 yılında göreve gelişinin ardından kentteki yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelerek yapmış oldukları faaliyetleri paylaştı.

Basın mensupları ile bir araya gelen Gevaş Belediye Başkanı Sezer: Yolsuzluk iddiaları asılsızdır

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL 

GÜNEYDOĞU VE DOĞU ANADOLU BÖLGESİ'NİN EN BORÇLU BELEDİYESİYDİK

Basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında İlçede bulunan Türk Kızılay'ın kampında bir araya gelen Başkan Sezer, 2 yıllık çalışmaların yanı sıra gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Sezer'in açıklamasındaki en önemli detay ise daha önce büyük borcu olan Belediyenin şu an ki durumu oldu. Başkan Sezer, "Biz göreve geleli yaklaşık 2 yıl oldu. Geldiğimiz görevinden üstesinden gelebilmek için çaba sarf ettik. Bu çabalarımızda meyvelerini verdi. Ancak göreve geldiğimiz ilk gün Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin en borçlu belediyesiydik. Şükürler olsun ki o borcumuzu erittik ve ilçemizde çok sayıda çalışma hayata geçirdik." Dedi. 

Gevaş’ın çok güzel yerlerinin olduğunu ifade eden Başkan Sezer, “En büyük güzelliklerinin insanının olduğunu belirtti. Başkan Sezer, “Geldiğimiz günden şimdiye kadar kıt imkânlar çerçevesinde önemli işler yaptık. Geldiğimiz gün Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en borçlu belediyesi olmamıza rağmen, personel gideri en fazla olan belediye olmamıza rağmen, sadece SGK ve maliyeye 23 milyon borcu olan bir belediye olmamıza rağmen önemli çalışmalar yaptık. Bu çalışmaları gerek halkımıza gerekse de sizlerin beğenisine sunuyoruz. Şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum. Bu mukaddes görev herkese de nasip olmaz. 2 yıl boyunca en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştık, bundan da sonra da aynı çizgide yolumuza devam edeceğiz.” Dedi.

YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALARIN MEYVESİNİ ALMAYA BAŞLADIK

Sezer konuşmasını şöyle sürdürdü: "Yapmış olduğumuz çalışmaların meyvesini almaya başladık. Belediye görevini devir aldığımız gün, kasamızda 250 bin liralık bir para vardı. Bunun dışında piyasaya çok sayıda borcumuz vardı. Şükürler olsun ki bu borçların tamamını bitirdik. Şu noktaya da değinmeden geçmek istemiyorum. Piyasaya olan borçlardan dolayı, belediyenin hiçbir itibarı yoktu. Belediye araçları için yakıt ihtiyacımız olduğunda esnafımız bize yakıt dahi vermiyordu. Çünkü bu denli kötü bir intiba vardı. Ancak bugün bu intibayı ortadan kaldık. Şu anda insanlar dükkân sizindir diyor bize. Bu çok güzel bir şeydir.”

DOĞUANADOLU BÖLGESİNİN İNCİSİ VAN’DIR

Gevaş’ın güzelliklerinden bahseden Başkan Sezer, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Paris’in nasıl Van ise bölgenin incisi de Gevaş’tır. Gevaş bir Toskana’dır. Gevaş’ın o tabiatı, yeşili, kahverengi ve mavi tonları çok farklıdır. Gevaş cennetten bir köşedir ve herkesin görmesi gerekmektedir. Bu nedenle Gevaş’ın her güzelliğini tanıtmak konusunda hepimize büyük görevler düşmektedir. Gevaş’ımızın var olan güzelliklerinin yanı sıra bilinmeyen tüm güzelliklerini de hep birlikte anlatmamız gerekiyor. Bu güzelliği sadece ülkemize değil, tüm dünyaya anlatmamız gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

GEVAŞIN EN BÜYÜK SORUNU OLAN ÇÖP MERKEZİNİ TEMİZLEDİK

Göreve geldikten sonra yaptıkları ilk çalışmanın var olan çöp sorununu çözmek olduğunu dile getiren Sezer konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çöp sorunu herkesin dile getirdiği, konuştuğu ancak çözüm bulamadığı bir sorundu. Biz göreve geldikten sonra Büyükşehir Belediyesi 2 kez randevu aldık ancak üçüncü kez görüşebildik. Bize vermiş oldukları bir iş makine ve bizim kendi araçlarımız ile 20 günlük süreçte o çöplüğü ortadan kaldırdık. Gevaş’ımıza yakışan bir görüntüye sahip olmasına olanak sağladık. Bunun yanı sıra ilçemizin Vizontele Filminde de söylendiği gibi bir kütüphanemiz yok. Bunun için de çalıştık ve çok güzel bir kütüphaneyi hayata geçiriyoruz. Açılışını yapacağız ve halkımızın hizmetine sunacağız. Önemli bir sorun olan makinelerimizin onarımı için kullanılacak bir atölye yoktu. 1923’ten bu yana olmayan atölye için devasa bir araç onarım atölyesi hayata geçirdik.”

YOLSUZLUK İDDİALARI ASILSIZDIR

300 bin liralık saat iddiası ile ilgili de açıklamalarda bulunan Sezer, "300 bin liralık saat takıyor, makam odasını 550 bin liraya yapmış, kayyumun yolsuzluklarını göz ardı etmiş ve gelir uzmanıymış gibi söylemler ve paylaşımlar yapıldı. Bu beni çok üzdü. Allah’a binlerce kez şükürler olsun ki Hiç kimsenin yolsuzluklarını örtbas etmedik, yolsuzluk yapmadık. Böyle bir iddia varsa hakkımızda hukuki yol açtık. Gerek başvuruları yapabilirler. Biz ne yazık ki bu dönemde ne İsa’ya ne Musa’ya yaranamadık. Allah'a şükür veremeyeceğimiz hiç bir hesap yoktur. Ayrıca son olarak şunu da belirtmek isterim; Saat 7 yıl önce kardeşim tarafından bana hediye edilmişti. O saatte 300 bin lira değil 500 liraydı. Yani saat imitasyondu."

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER