Bakan Koca’nın çalışmaları HDP’li vekili yine tatmin etmedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın corona virüsü ile mücadelesi Türkiye’de her kesim tarafından büyük takdir toplarken, yapılan çalışmalar HDP Van Milletvekili Sezai Temelli’yi tatmin etmedi.

Bakan Koca’nın çalışmaları HDP’li vekili yine tatmin etmedi

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın corona virüsü ile mücadelesi Türkiye’de her kesim tarafından büyük takdir toplarken yapılan çalışmalar HDP Van Milletvekili Sezai Temelli’yi tatmin etmedi. Van’da seçimleri kazandıkları halde vatandaşa en ufak bir hizmeti bile olmayan Temelli Korona virüsü salgınını da siyasi bir ranta çevirdi.

Bu süreçte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter hesabından yaptığı açıklamalarla sürekli halkı bilgilendirdi ve güncel gelişmeleri halka aktardı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın corona virüsü ile mücadelesi Twitter'da gündem olurken, yapılan çalışmaları göz ardı eden HDP, her zamanki gibi eleştiriyor. 

Hükümete silah almak yerine ücretsiz dezenfekte yapması çağrısında bulunan Temelli, bir dönem Van Belediyelerinden vatandaşa ayrılan bütçeyi PKK’ya göndererek silah ve savaş yanlısı olduğu da sosyal medya da yapılan paylaşımlar arasında.

Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Temelli, “İktidarın coranavirus ile mücadele yöntemleri kimseye güven vermiyor. Yönetememe hali bu konuda da mevcut. Her şeyden önce mücadelenin finansmanı ve mağduriyetlerin telafisi nasıl olacak belli değil. Bütçe ve vergiler acilen yeniden ele alınmalı ve bu krize göre düzenlenmeli. Silahlanmaya ve büyük inşaat ihalelerine ayrılan kaynaklar toplum sağlığı öncelikli alanlara acilen kaydırılmalı. Sağlık hizmetleri ücretsiz hale getirilmeli. Gelir yoksunu kalacak işçilere, esnafa ve çiftçilere hızla gelir transferleri sağlanmalı. Dolaylı vergiler ve ücret vergileri oranları düşürülmeli, servet ve yüksek gelirlilere yönelik vergileme ile vergi kaynağı yaratılmalı. Düşük gelirlilerin kredi kartı ve tüketici kredisi borçları faizsiz ötelenmeli. Yoksulluğun bu ülkede ciddi boyutta olduğu unutulmamalı. Zenginlerin sağlık sorununu çözmeye odaklı anlayışlarla toplumsal hiç bir sorun çözülemez. Gıda yardımı ve sağlıklı yaşam destekleri ücretsiz ve herkese ulaşacak şekilde hızla planlanmalıdır.” İfadelerini kullandı.
 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali Ay
ali Ay - 2 hafta Önce

Şerefsizlik para ile değil ya. Bu Alman iti havlayıp dursun önemli değil

Ömer Demir
Ömer Demir - 2 hafta Önce

Bunları hiç bir şey Tatmin etmez Ancak ölünce Tatmin olacaklar artık iş işten çoktan geçmil olacak

Engin keskin
Engin keskin - 2 hafta Önce

bazı yorumlar sizi sıkıyor mu niye bütün yorumlar yayınlanmıyor

Eymen
Eymen @Engin keskin - 2 hafta Önce

Bunlar böyle anca kendi gibi malların yorumunu yayınlarlar.
Ben bundan 10 11 saat önce dün hastahanede başımdan gecen durumu paylaşır bir yorum yaptım şuan o yorum yok silinmiş demek ki şakşakçı postası olduklarını kabul etmek onlara daha doğru geliyor.

Eymen
Eymen @Engin keskin - 2 hafta Önce

Benim yorumum silinmiş neden acaba....
Gerçekleri yazınca olmuyor değil mi....

Ersan
Ersan - 2 hafta Önce

Allah çakallara fırsat vermesin, Devletimize de yardım etsin, başımızdan eksik etmesin (AMİN)

Vanlı kürt
Vanlı kürt - 2 hafta Önce

Uyuz gel vana bakayım seni kim tanıyor gel maske dağıt ama renkli olsun(sarı kırmızı yeşil) size kazık çaksalar yine utanmassın defolun düşün milletin yakasından reziller

Ali
Ali - 2 hafta Önce

Sus lan.

Sibel çelebi
Sibel çelebi - 2 hafta Önce

Sağlık bakanımız layıkıyla işini yerine getiriyo. Bunu görmezden gelenler insan olamazlar. Muhattap olmaya bile değmezler.

Lütfü
Lütfü - 2 hafta Önce

Hıristiyanlar la yahudilerin planı selahhadin eyyübinin torunlarıyla fatih Sultan mehmet in torunlarını birbirine vurdurmak. İki süüni Müslüman soy birbirine cephe alırsa kimlerin işine yararsa onlar bu işi körüklüyor işte vatanı vatan yapan o soy bu soy değil şehit kanıdır.!


SIRADAKİ HABER