Bakan Karaismailoğlu: Güzeldere Tüneli ülkemizdeki en önemli işlerimizden biridir

Bazı açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Van’a gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan Güzeldere ‘32 viraj’ tünellerinde incelemelerde bulunarak, Güzeldere Tüneli’nin ülkemizdeki en önemli işlerinden bir tanesi olduğunu söyledi.

Bakan Karaismailoğlu: Güzeldere Tüneli ülkemizdeki en önemli işlerimizden biridir

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Van’da bir takım ziyaret ve incelemelerde bulundu. Bakan Karaismailoğlu, Güzeldere Tüneli’nin 3 bin 137 metre uzunluğunda çift tüp şeklinde yapımının devam ettiğini belirtti. 

Bakan Karaismailoğlu, Güzeldere Tüneli’ni 2022 yılına girmeden bitireceklerini belirterek, Bahçesaray Tüneli ve Çevre Yolu içinde çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gürpınar Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından Güzelsu yol yapım şantiyesi ve Güzeldere tünelindeki çalışmaları inceledi. Güzeldere Tünelindeki incelemede Bakan Karaismailoğlu’na Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van Milletvekilleri İrfan Kartal ve Abdulahat Arvas, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış ve kurum amirleri eşlik etti.

“GÜZELDERE TÜNELLERİ DE ÜLKEMİZDEKİ EN ÖNEMLİ İŞLERİMİZDEN BİR TANESİDİR”
Bakan Karaismailoğlu, Güzeldere Tüneli’nin vatandaşların rahatça ulaşımını, erişimini sağlayacağını belirterek, “Van-Hakkari yolu üzerindeki şantiyedeyiz. Güzeldere tünelleri 3 bin 137 metre uzunluğunda çift tüp şeklinde yapımı devam etmektedir. Halk arasında ’32 virajlar’ dediğimiz bölgeyi baypas edecek bir tünel çalışmasıdır. Sıkıntılı yolları bir bir aşıyoruz. Kışın zor şartlar altında sürekli kapanan yollar artık tünellerle kapanmayacak hale gelecektir. Vatandaşımız rahatça ulaşımını, erişimini sağlayabilecektir. Van-Hakkâri illerimiz sınır bölgesinde çok önemli görev üstleniyorlar. Bu yollarda bütün sınır kapılarımıza çıkıyor. Hem de illerimiz arasındaki ulaşımı sağlıyorlar. Ulaştırma alt yapı projeleri bulundukları yerlere hayat veriyorlar, canlılık getiriyorlar, ticaretini artırıyorlar, turizmi, tarımı ve hayvancılığı geliştiriyorlar. Güzeldere tünelleri de ülkemizdeki en önemli işlerimizden bir tanesidir. Tünelin bitmesiyle buraya güzel kazanımlar olacaktır. Ticaret, hayvancılık, turizm ve sınır ticaretinin gelişmesinde önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

“TÜNELİ 2022 YILINA GİRMEDEN BİTİRECEĞİZ”
Güzeldere Tüneli’ni 2022 yılına girmeden hizmete sokmayı planladıklarını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Van’ın Gürpınar ve Başkale ilçeleri arasındaki 61 kilometrelik inşaat alanı içerisinde 3 bin 137 metrelik tünelden bahsediyoruz. Bu tüneli 2022 yılına girmeden bitireceğiz. Vanlıların ve bütün ülkemizin hizmetine sunacağız. Ülkemizin her bir noktasında çok değerli çalışmalarımız var. Bir taraftan ulaşım, erişimi sağlarken, bir taraftan da mühendislik açısından dünyanın gıptayla baktığı projeleri yapıyoruz. Tünel işleri ülkemizde o kadar ilerledi ki sıradan işler gibi duruyor. Bu yüzden yüklenicilerimiz, taşeronlarımız bütün dünyanın en önemli özellikli işlerini yapmaya devam ediyorlar. Bu projeler bir bir hayata geçecek. Yeni projelerimize başlayacağız” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIMIZLA BİRLİKTE OLACAĞIZ VE GÖNÜLLERİNİ KAZANACAĞIZ”
Bakan Karaismailoğlu önümüzdeki günlerde Van için hayırlı gelişmelerin olacağını müjdeleyerek, “Önümüzdeki günlerde Van için hayırlı gelişmeler olacaktır. Bütün amacımız vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda, daha rahat şartlarda yaşaması ve yaşam koşularının iyileştirilmesi için bölgemizin her köşesindeki çalışmalarımızı devam ettirip, takip edeceğiz. Vatandaşlarımızla birlikte olacağız ve gönüllerini kazanacağız. Vatandaşımıza, milletimize hizmet noktasında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde en güzel işleri yapmanın telaşı içerisindeyiz. Güzel projelerle sizin karşınızda olacağız. Bahçesaray tüneli ve Çevre Yolu içinde çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.
Bakan Karaismailoğlu, daha beraberindekilerle birlikte Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Van’dan ayrıldı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER