Avukat Kıylık’tan Show TV’ye suç duyurusu

Vanlı Avukat Savaş Nurullah Kıylık, Show TV’de yayınlanan Arıza dizisindeki bir sahnede Van’a ve Vanlılara yönelik hakaret içeren sözlere ilişkin Van Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Avukat Kıylık’tan Show TV’ye suç duyurusu

Suç duyurusunun ardından basın açıklamasında bulunan Avukat Savaş Nurullah Kıylık, milyonların izlediği bir televizyon dizisinde bu şekilde ayrıştırıcı ve aşağılayıcı bir üslup ile hiçe sayılması kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.

“HALKI KİN VE NEFRETE TAHRİK ETMEK AMAÇLANMIŞTIR”

Van’a ve Vanlılara hakaret edildiğini belirten Kıylık, “Show TV’de yayınlanan “ARIZA” adlı dizinin bir sahnesinde Van’da doktor olarak çalışan Halide karakterine yönelik Yeşim Salkım’ın canlandırdığı Melek Tekinoğlu karakteri “İstanbul’da görev yapacağın hastane yok mu? Ne anlıyorsun O DAĞ BAŞINDA nasır tedavi etmekten anlamış değilim.” demek sureti ile Van ilimize ve burada yaşayan hemşerilerimize hakaret edilmiştir. Ayrıca bölge olarak farklı özelliklere sahip bir kesimi aşağılamak, itibarsızlaştırmak ve halkı kin ve nefrete tahrik etmek amaçlanmıştır” dedi.

“VAN’I VE AİDİYET HİSSEDEN TÜM DEĞERLİ İNSANLARI BİLİNÇLİ BİR ŞEKİLDE KARALAMAK SUÇ TEŞKİL ETMİŞTİR”

Dizisinde bu şekilde ayrıştırıcı ve aşağılayıcı bir üslup ile hiçe sayılması kabul edilemez bir durum olduğunu belirten Kıylık, “14.09.2020 tarihinde gün boyunca Twitter adlı sosyal medya hesabında on beş binden fazla Vanlı hemşerimiz tarafından atılan Twitler neticesinde #ÖzürDileShowTv Hashtagi Türkiye gündemine oturmuştur. Toplumun hassas olduğu birlik ve beraberlik duygusunun milyonların izlediği bir televizyon dizisinde bu şekilde ayrıştırıcı ve aşağılayıcı bir üslup ile hiçe sayılması kabul edilemez bir durumdur. Doğa güzelliği, tarihi ve turizmi ile harika bir Şehir olan Van’ı ve aidiyet hisseden tüm değerli insanları bilinçli bir şekilde karalamak suç teşkil etmiştir. Show TV sorumluları ile ARIZA Dizisi senarist ve yapımcılarının cezalandırılmasını temin amacıyla ivedi bir biçimde gerekli soruşturmanın yapılması ve şahıslar hakkında kamu davası açılması adına bugün itibari ile Van Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat ederek suç duyurusunda bulunduk” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şerefettin
Şerefettin - 2 hafta Önce

Boşuna mahkemeye verdiniz arkadaşlar show TV Erdoğan hakkında bir iki güzel haber yapar yani yalakalık yapar dava düşer

SIRADAKİ HABER