banner4

AK Parti Van milletvekili İrfan Kartal, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yılında duygu ve düşüncelerini Vangölü TV’ye anlattı

İrfan Kartal; FETÖ dışarıdaki düşmanlarımızın içerideki piyonudur15 Temmuz’da FETÖ tarafından yapılmak istenen darbe girişiminin Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen dış güçlerin organizasyonu olduğunu söyleyen AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal, Vangölü TV’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

AK Parti Van milletvekili İrfan Kartal, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yılında duygu ve düşüncelerini Vangölü TV’ye anlattı

DARBE GİRİŞİMİ MİLLETİMİZİN DURUŞU İLE ÖNLENDİ

15 Temmuz’da yaşadığımız kalkışma güçlü liderimiz Tayyip Erdoğan’ın sayesinde bozguna uğratıldı. Geçmişte 1960-1970-1980 darbeleri olmuş, dönemin siyasi liderleri darbecilere karşı hiç direniş göstermediler. Ancak 15 Temmuz’daki darbe girişimi karşı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve halkımızın desteği sayesinde başarısız oldu. Darbe girişiminde bulunan hainler amacına ulaşamadı.

TÜM DARBELER TÜRKİYEYE DİZ ÇÖKTÜRMEK İÇİN YAPILDI

Türkiye’de bugüne kadar yapılan tüm darbeler dış güdümlüydü. Geçmişteki darbeler gibi 15 Temmuz darbe girişimi de uluslararası güçlerin güdümünde Türkiye’yi ele geçirmek üzere yapılan kontrollü bir darbe girimiydi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her geçen gün güçlenen Türkiye’ye karşı yapılan bu darbe girişimi, aslında devletimize diz çöktürüp teslim almayı hedefliyordu. Bu nedenle yapılan darbe girişimi, sadece FETÖ aklıyla değil, üst aklın organizesiyle planlanmış bir girişim olduğu ortadadır.

HAİN FETÖ ÖLDÜRÜLECEK KİŞİ LİSTESİ DE YAPMIŞ

Darbe girişiminin başarılı olacağından, yaptıkları planlamaların gerçekleşeceğinden çok emin olan dış güçlerin üst aklı, başarılı olması halinde kuracakları hükümet üyelerini ve başbakanı dahi belirleme cüretini göstermişlerdi.

İnsani görünümdeki FETÖ ve üst aklı, darbe girişiminde başarılı olmaları halinde öldürmeyi planladıkları kişilerin listesini dahi hazırlamışlardı.

SORULARI VE MİLLETİN HAKKINI ÇALDIKLARINI İTİRAF ETTİLER

Mazlum topluluklara yaptığı yardımlar ve ihtiyaç sahiplerine verdiği destekler ile dünya milletlerinden dua alan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milleti ve lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Allah’ın yardımı, milletin iradesine sahip çıkan duruşu sayesinde darbe girişimini bastırdı.

Okullarında yaptıkları göstermelik fen ve matematik sınavları ile başarılı gösterdikleri öğrencileri, devlet kademelerinde konumlandırmak için çaldıkları sorular ile güçlenen FETÖ’nün bu yöndeki tüm kirli işlerini yine FETÖ’cü olan General Sertar Atasoy Harp Okuluna kendisine verilen sorularla girdiğini ve mezun olduktan sonra da FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen’in elini öptüğünü itiraf ederek ortaya koydu.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ KÖYDE ÖĞRENDİM

15 Temmuz darbe teşebbüsünün olduğu gün köydeydim, gelişmeleri televizyonda gördüğümde büyük bir şok yaşadım. Bu hain saldırının asıl amacı Anayasal düzeni ortadan kaldırmak ve Türkiye’yi karanlık güçlerin eline teslim etmekti.

Kaynak: Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6