AK Parti Van'da 13 ilçede kongresini tamamladı, sıra il kongresinde

AK Parti Van İl Başkanlığı 13 ilçede 7. Olağan Genel Kurulunu tamamlarken, gözler il kongresine çevrildi.

AK Parti Van'da 13 ilçede kongresini tamamladı, sıra il kongresinde

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

AK Parti Van İl Başkanlığı yoğun katılımla 13 ilçede kongre sürecini tamamladı. Bazı ilçelerde mevcut başkanlarla devam kararı alınırken, bazı ilçelerde ise yeni başkanlar seçildi.

AK Parti Van İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kongrelere AK Parti Bölge Koordinatörü Alaattin Parlak, AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, Van Milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar, İrfan Kartal,  Abdulhat Arvas ve partililer katıldı.

İlçe kongrelerinin tamamlanmasıyla tüm gözler il kongresine çevrildi. İl kongresinin ne zaman yapılacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Yapılan ilçe kongrelerinde Bahçesaray, Erciş, Muradiye, Çaldıran, Özalp, Saray, Başkale, Gürpınar, Gevaş, Edremit, İpekyolu, Tuşba ve Çatak Ak Parti ilçe başkanları belli oldu.

KONGRELERDE SEÇİLEN İLÇE BAŞKANLARI

Bahçesaray: Cumali Sabırlı

Erciş: Nedim Sağlam

Muradiye: Mehmet Nesim Yavrutürk 

Çaldıran: Mehmet Ali Çiftçi

Özalp: Ercan Ağar

Saray: Yılmaz Bilmez

Başkale: Muğdat Saruhan 

Gürpınar: Taha Güngör

Gevaş: Tahsin Değirmenci

Edremit: Sezer Bayramoğlu

İpekyolu: Ethem Görgülü

Tuşba: Mehmet Nuri Başdinç

Çatak: Ahmet Kuncu

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yiğit yılmaz
Yiğit yılmaz - 1 hafta Önce

Ne yazık ki ilçe baskanlari rant başkanı oluyor.Millete tepeden bakan egosu yüksek adamlar. Vasıf ve hiç bir özeliği yok. Vizyon, misyon ve proje hazırlama kapasitesi olan yani dava şuuru olan adamlar olması gerekiyor. İlçemiz de bir nedim sağlam var hiç bir vasfı yok. Pardon parası var. Adam ilçede ne vatandaş ne esnaf ne de memur sevmez. Neden mi? çünkü kendini beğenmiş porjr ve misyonu olmayan. Dava bilincine sahip biri değil. Başkan reis boşuna dememiştir ben yanlızım diye. Allah ve Resulü yolunda giden gerçek dava adamlarını Rabbimden niyaz ederek. Erciş ilçe başkanı Nedim Sağlamı istifaya davet ediyoruz.

SIRADAKİ HABER