banner10

Van'da AK Parti Üzerinden Hayırlı Reklamlar

Dün AK Parti İl Başkanlığını bir grup AK Partili ziyaret etti. Eski İl Başkanı Abdullah Aras’ın öncülük ettiği ziyarete, geçmişte teşkilatlarda görev almış olan bazı kişiler katıldı. Birlik beraberlik mesajları verildi, seçimin önemine ve kazanmak için hep birlikte çalışmanın gereğine vurgu yapıldı.

Yapılan konuşmalar sırasında ifade edilen dilekler, inşallah Allah katında karşılık bulur ve kabul edilir. Bunu dua sahiplerinin niyetlerini hesaba katmadan, Van’ın ve Vanlının yararı için, mazlumların göz ve gönül yaşları hürmetine canı gönülden diliyorum.

Eski teşkilat mensupları olarak yapılan ziyaretin az da olsa partinin isminin gündeme gelmesi açısından katkısı olduğunu düşünüyorum.

Saf ve temiz duygularla baktığımda aklıma "oh ne güzel bir davranış, ne iyi ettiler de böyle bir şey yaptılar, maşallah sübhanallah" demek geliyor.

Ancak öncesini ve sonrasını düşündüğümde, aklıma gelen deli sorular ve satır aralarındaki ince hesaplar gözüme çarpıyor. O zaman da "ver mehteri ver" diyesim geliyor. 

Saf, temiz kalpli ve iyi niyetliyiz, ancak saftirik değiliz. Mü'min akıllı ve uyanık olacak, oyun yapmayacak ama oyuna da gelmeyecek, kendisini aynı delikten iki kez ısırtmayacak.

HİÇ İÇİ GEÇMİŞ KARPUZ ALMAK İSTER MİSİNİZ?

Düşünün pazardan büyükçe bir karpuz alıyorsunuz, "herkese yeter" diyorsunuz. Eve gelince büyük bir iştah ile kesiyorsunuz ve bakıyorsunuz içi boş. Hiç kimse bir lokma yiyemiyor, "tüh" diyorsunuz ama artık iş işten geçmiş oluyor. Karpuzu alan zararlı çıkıp parası boşa giderken, ikram etmek istediği kişilere karşı mahcup oluyor. Bu alışverişin tek kazananı ise satıcı oluyor. Tıpkı AK Parti’ye güç vermek yerine, AK Parti üzerinden güç gösterisi yapanlar gibi.

BUGÜNE KADAR AK PARTİ’YE DESTEK VERMİYOR MUYDUNUZ?

Öncelikle belirtmek isterim ki, ziyarete katılanların içinde böyle bir törene gerek kalmadan her zaman destek olan az sayıdaki kişileri, reklam değerlendirmemin dışında tutuyorum.

Bir heyet halinde eski teşkilat görevlilerinin AK Parti İl Başkanlığı’na yapılan, birlik beraberlik ve destek ziyaretinin mefhumu muhalifini düşünelim.

Aslında bu ziyaret bir itiraf gibi, “Bugüne kadar birlik beraberlik içerisinde değildik ve destek vermiyorduk. Artık aramızdaki buzları erittik, birlik beraberlik içerisinde olacağız ve destek vereceğiz” demek değil mi?

Bunlar niyet okuması değil. Tam aksine, etkinlik yapanların sözlerinin satır aralarında yer alan gerçekler.

Adeta bir birine küs iki aileyi barıştırma buluşması için düzenlenmiş bir barış töreni gibi.

Ya da bir başka partiden AK Parti’ye katılım töreni gibi bir etkinlik.

Hayırlı ise hayırlı olsun beyler.

ADAY TANITIM TOPLANTISINA NEDEN KATILMADINIZ?

AK Parti Van İl Başkanlığı, 19 Ocak 2019 Cumartesi günü aday tanıtım toplantısı düzenledi. Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımı ile düzenlenen aday tanıtım toplantısında, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayının yanı sıra 13 ilçe adayı da açıklanıp tanıtıldı.

Genel duyuru ve AK Parti üye kayıt sisteminde yer alan telefonlara gönderilen toplu SMS ile yapılan davete, samimi duyguya sahip partililer, bu hareketi dava kabul edenler ve AK Parti’nin güçlü bir gövde gösterisi yapmasını isteyenler katıldı.

Adeta mum gibi etrafını aydınlatırken erimeyi göze alanlar, AK Parti yeter ki güçlü olsun, varsın benim ismim öne çıkmasın diyenler katıldı. Bunun dışındakiler ise katılmadı.

Dün bir heyet ile AK Parti’ye gelip "destek ve birlik beraberlik" açıklaması yapanlardan bazılarına “aday tanıtım toplantısına neden katılmadınız?” diye sordum. Onlar da “davet edilmedik” dediler.

Yapılan genel duyuruyu ve toplu SMS davetini üstüne alınmayıp, “davet edilmedik” diyerek aday tanıtım toplantısına katılmayanlar,  dün AK Parti’ye bir heyetle gidip, “Birlik beraberlik ve destek” mesajı vermek için özel davet mi aldı?

AMAÇ AK PARTİ’YE GÜÇ MÜ VERMEK, YOKSA AK PARTİ ÜZERİNDEN GÜÇ GÖSTERİSİ Mİ YAPMAK?

Abdullah Aras, Zahir Soğanda, Vesim Yaviç, Mustafa Bilici, Yekta Haydaroğlu ve Merhum Ebubekir Gülaçar’ın döneminden de bir il başkan yardımcısı temsili ile tüm dönemlerin yönetimleri ve ilçe başkanları aday tanıtım toplantısına katılabilirdi.

Her il başkanı kısa da olsa selamlama konuşması yapabilir, birlik beraberlik, dayanışma ruhu pekiştirilebilir, dosta düşmana samimi ve güçlü bir mesaj verilmiş olabilirdi.

Ama o zaman AK Parti’nin güç gösterisi olur, AK Partililerin dayanışması birlik ve beraberliği olurdu değil mi?

Madem samimiydiniz, madem dava adamıydınız, bir nefer olarak aday tanıtım toplantısına neden katılmadınız?

Maksat AK Parti üzerinden kişisel güç gösterisi ve reklam olunca, kişisel kamuoyu lansmanının yapılamayacağı aday tanıtım toplantısına neden katılsınlar?

AK Parti güçlü görünmüş, görünmemiş beylerin umurunda mı? Varsa yoksa kendilerini öne çıkarmak.

Karda yürüyüp izinizi belli etmediğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz.  Siz daha halay çekmeye başlamadan, zihninizdeki müziğin ritmini fark ettiğimizi unutmayın.  

ALLAH SAMİMİ OLMAYANLARA ZAFER VADEDİYOR MU?

Her tarafından kişisel reklam kokan, bu birlik ve beraberlik mesajlarının, bereketi ve yansıması olacağına inanıyor musunuz?

Allah Kur’an-ı Kerim’de “Yapmadığınız şeyi niçin söylüyorsunuz” diyerek, özü sözü bir olmamızı istiyor.

Allah bizi, şeytanın Allah ile kandırma hilesine karşı uyarıyor. Çünkü en tehlikelisi haktan görünüp hak ile ifsat etmektir.

Biliyorum bana kızacaksınız. Ama öncelikle dönüp kendinizi gözden geçirin, yapmanız gerekirken yapmadıklarınızı, yapmamanız gerekirken yaptıklarınızı görün ve özeleştirinizi yapın.

Dileğim; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında temsil edilen devletimizin bekası,  ülkemizin dirliği, halkımızın birliği, istiklal ve istikbalimizin ebet müddet olmasıdır.

Peygamber Efendimizin (S.A.) “Evdekilere ne bıraktın Ya Ömer”diye sorduğunda “Onlara Allah ve Rasulünü bıraktım Ya Rasulallah” diyen Hazreti Ömer’in samimiyeti ve iradesi ile Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon ve misyon doğrultusunda çalışmayı bizlere nasip etsin.

Biz kendimizi değiştirmedikçe, Allah hakkımızdaki hükmü de değiştirmeyecek. Dolayısıyla önce samimiyet, sonra sadakat, daha sonra da ahde vefa şiarımız olmalı.

Olmalı ki, zafer istemekte ve zafer beklemekte yüzümüz olsun.

Samimi olanlara selamlar sevgiler..  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulhekim Karabıyık
Abdulhekim Karabıyık - 3 ay Önce

Yazınızda hiç mi haklı değilsiniz?
Haklı söylemlerinize elbette katılıyorum.
Hadi gelen arkadaşların bazıları ya bir beklenti veyahutta reklam amaçlı gelmişti veya sizin ifadenizle güç gösterisi için gelmiştilerdi diye böyle kabul edelim de...
Ya onları Aday tanıtımı toplantısına tenezzül edip davet etme nezaketinde bile bulunmayan Göreve geldikleri günden bu güne kadar bu arkadaşları bir kez bile aramayan ve Üç kez Beş kez bile bazen acil durumlarda aranıldıklarında telefonlarına cevap vermeyen verme nezaketinde bulunmayan mevcut il başkanı ilçe başkanları ve milletvekillerine hiç mi bir eleştiriniz bir siteminiz olmayacak..
Söz veripte sözlerini yerine getirmeyen ahde vefayı adeta ayakları altına alan
Yalnızca seçimlerde bu emektar teşkilatçıları hatırlayan bu zatların hiç mi bir eksikleri yok!
Aslında söyleyecek ve sıralayacak eksikleri ve dıyarsızlıkları çok ama bu gün onları detaylı yazmak için sırası değil.
Çünkü onların aziz hatırı için değildi dünkü arkadaşların partiye olan ziyaretleri ve adayların desteklenmesi Gaye 31 mart seçimlerinde Vanımızın gerçek belediyecilik hizmetleriyle buluşturmak,artık ideolojinin gölgesinde değil
“Halka hizmet Hak’ka hizmet etmektir.” Düsturunun vanımızda artık hayat bulması gerektiğine inanıyorum.
Onun için benim gibi 10 binler bu şekilde düşündüğü için kalpleri kırıldığı halde
Partiden dışlanıp horlandığı halde yinede dün toplanıp destek amaçlı gelmişlerse
Bu destekleri küçüksenmemeli...
Selamlar..

Kerim hallac
Kerim hallac - 3 ay Önce

Ziya bey yine kendince ve hicde benimsenmiyecek bir yazi yazmissiniz ben ve benim gibi ak partiye gonul ve her kedemesinde ber menfaat beklemeden gorev yapmis birinin ne beklentisi olacak veya guc gosterisi yapacak bugun kenetleme gunuydu ve herkes kosarak gelmis ziya tur cokmu ongoruluku bu gelen insanlarin aklini okuyor veya bu insanlarin samimiyetini olcuyor bukadar basiretlimi ki bu insanlarin yillarca herturlu zorluga karsi partisinin yaninda olmus bu insanlari elesdirmek bence ziya turkun haddi deyil vesselam

ahmet
ahmet @Kerim hallac - 3 ay Önce

kerim hallac ne demek haddi değil ziya abiye halk olarak bu yetkiyi biz verdik.helal olsun sonuna kadarda arkasındayız

ÖZ VANLI
ÖZ VANLI @Kerim hallac - 3 ay Önce

ABİ NEDEN ZORUNUZA GİTTİ ZİYA BEY GAYET DORU SÖYLEMİŞ

Güneş Doğan
Güneş Doğan - 3 ay Önce

Ziya bey yaziniz çok guzel ama gercekten eski teskilat hiç onemsenmedi kayhan bey çok değerli biri ama malesef teskilati icin onu diyemem bir kacini cikin digerleri küçük olsun benim olsun misali helede kadin kollarind baskan ve iki üç yalakasi bitirdi partiyi malesef

Meral Özdağ
Meral Özdağ - 3 ay Önce

Allah bu yürekli basiretli kalemlerin eksikliğini vermesin Allah sayısını artırsın dik duranların sömürülerin karşısında duranların iyiki varsiniz

Süleyman Çelebi Çomak
Süleyman Çelebi Çomak - 3 ay Önce

Bugün sabah köşe yazılarını okurken usta gazeteci Ziya Türk' ün enfes yazısına imzami atarım...
Eskilerin manidar bir atasözü var,
"Eskiye rağbet olsa, bit pazarına nur yağardı...
Eski Ak Parti yönetiminde olanlar seçim sürecine destek olma adına bir araya geldiler...
KEŞKE kendilerine rozet de takılsaydi..!

Abdurrahman Çohaz
Abdurrahman Çohaz - 3 ay Önce

Ağzına sağlık Ziya bey sadece Allah rızası için Parti menfaatlerini önde tutarak yaptığın yorumlar bizleri de fazlasıyla memnun etmiştir Selamlar

Nalan Cacim
Nalan Cacim - 3 ay Önce

Eskisi yenisi yok bu davanın Gönül veren zaten kopmaz.

Abdulilah arvas
Abdulilah arvas - 3 ay Önce

Allah sizden razı olsun bize tercüman oldunuz,Ayrıca yazdıklarınıza katkı olsun diye daha önceki yazilarinizda belirttiğiniz gibi bu sadakati,ahde vefayı eski milletvekilleri ile Aday adaylarındanda bu birlik ve beraberlik beklenirdi.Saygılar. .