Van Büyükşehir’de HDP’li Özgökçe’den ikinci icraat; Personele sendika baskısı

Van Büyükşehir Belediyesi’nin nazik ve kibar görünümlü HDP’li Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, göreve başlamasının ikinci gününde, KHK ile ihraç edilmiş kişiler aracılığı ile belediyede sendika değiştirme baskısı uygulamaya başladı.

Van Büyükşehir’de HDP’li Özgökçe’den ikinci icraat; Personele sendika baskısı

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL / Ziya Türk’ün Haberi

Van Büyükşehir Belediyesi’nin nazik ve kibar görünümlü HDP’li Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, göreve başlamasının ikinci gününde, KHK ile ihraç edilmiş kişiler aracılığı ile belediyede sendika değiştirme baskısı uygulamaya başladı.

KHK İLE İHRAÇ EDİLENLERDEN ÇALIŞANLARA SENDİKA BASKISI
Van Büyükşehir Belediyesi’nin HDP’li Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ın göreve başlamasının ikinci gününde belediye personeline sendika değiştirme baskısı uygulanmaya başladı. 

KESK’e bağlı Tüm Bel Sen Van Şubesi yöneticileri Eş Başkan Eylem Uca, Şükrü Kaçıcı ve Şube Yöneticisi İbrahim Özkan terör örgütü irtibat ve iltisakı gerekçesi ile KHK ile ihraç edilmişti. 

Tüm Bel Sen’in terör örgütü irtibat ve iltisakı gerekçesiyle KHK ile ihraç edilen Eylem Uca öncülüğündeki yöneticileri, Van Büyükşehir Belediyesi binasındaki ofisleri tek tek dolaşıyor. 

Uca ofislerde çalışan personele Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası BEM-BİR-SEN’den istifa etmeleri için sendikal faaliyet görüntüsü altında baskı uyguluyor. 

KHK İLE İHRAÇ EDİLENLERE İNTİKAM FIRSATI MI?
HDP’li Bedia Özgökçe Ertan’ın çalışanlar üzerinde KHK ile ihraç edilmiş kişiler aracılığı ile baskı uygulanmasına fırsat vermesi, belediyeye yakın çevreler tarafından personel üzerinde KHK ile atınlara intikam alma imkanı vermek olarak değerlendiriliyor. 

BEDİA ÖZGÖKÇE ERTAN’DAN CEVAP BEKLEYEN SORULAR
Van Büyükşehir’in HDP’li Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’dan cevap bekleyen sorular;

SORU 1: Terör örgütü irtibat ve iltisaklı olduğu gerekçesiyle KHK ile ihraç edilenler Van Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında ve bağlı iş yerlerinde gönüllü çalışıyor gerekçesi ile ne kadar barınacak?

SORU 2: Kurumla ilgisi bulunmayan KHK ile ihraç edilen kişilerin belediyede gönüllü çalışıyormuş gibi barındırılarak çalışanlar üzerinde mobing uygulanmasının ve halkın belediye adına yetkisiz kişilerle muhatap edilmesinin suç olduğunu biliyor musunuz?

SORU 3: Yasal olarak işten çıkaramayacakları personel üzerinde baskı uygulayan KHK ile ihraç edilenler, personeli bıktırıp istifa ettirinceye kadar baskılarına devam mı edecekler?

SORU 4: Van Büyükşehir Belediyesi’nin personel yapısı KHK ile atılanlar aracılığı ile terör örgütü PKK/KCK’ya göre mi yapılandırılacak?

SORU 5: Gönüllü çalışıyor görüntüsü ile 2 gündür belediyede cirit atan KHK ile ihraç edilenlere, ihale ve iş verilen şirketler üzerinden bir fonlama yapılacak mı?
 

Kaynak Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan ....
Sinan .... - 1 yıl Önce

inşAllah en kısa zaman da kayyum atarlar belediyeye RABBİM tayyip erdogani bunların başından eksik etmesin....

Yeliz
Yeliz - 1 yıl Önce

Huylu huyundan vazgeçmez

Andulhekim Karabıyık
Andulhekim Karabıyık - 1 yıl Önce

DEK’KEN DUK’KA
Arapça bir karşılık arapça bilenler benim ne demek istediğimi bilir

Mutsuz vanli
Mutsuz vanli - 1 yıl Önce

Rabbim sizleri bizim başımızdan eksik etsin tez zamanda İNŞAALLAH...REİS seni de bunların başından ve bizim başımızdan eksik etmesin..

Nasihat
Nasihat - 1 yıl Önce

İçeri girmeyene kadar rahat durmayacaksiniz belli.. Sonra içeri girince orda ağlamayın milleti de kışkırtmayın sizi kurtarsınlar diye..hak ediyorsunuz hem de fazlasıyla.....

Adem
Adem - 1 yıl Önce

KHK ile ihraç edilenlerin ne işi var kurumda belediye başkanı yönetmiyor dışarıda pkk kck ve kayumdan ihraç olanlar yönetiyor belediyeyi

SIRADAKİ HABER