banner10

Van Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet ve Maraş caddelerini yenileyecek

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, CUMHURİYET, MAREŞAL FEVZİ ÇAKMAK, ESKİ CEZAEVİ CADDELERİ İLE UZUN SOKAK VE ŞEHİT OSMAN ÇAVUŞ SOKAKLARINI YENİLİYOR.

Van Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet ve Maraş caddelerini yenileyecek

Van Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet, Mareşal Fevzi Çakmak, Eski Cezaevi caddeleri ile Uzun Sokak ve Şehit Osman Çavuş sokaklarını yeniliyor.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla başlatılan kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmalarla kentte ticari potansiyeli yüksek olan ve kente değer katan cadde ile sokaklar bir bir yenileniyor. Bu kapsamda Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülecek olan çalışmalarla 700 metrelik Cumhuriyet Caddesi, Maraş Caddesi, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, 750 metrelik Eski Cezaevi Caddesi ile 1 kilometrelik Uzun Sokak ve 600 metrelik Şehit Osman Çavuş sokaklarında asfalt yenileme ve kaldırım çalışmaları yapılacak.

Büyük bir bölümü belediyenin öz kaynaklarından yapılacak olan çalışmalarla ayrıca 13 ilçede 30 adet köprü ve 5 ilçede ise asfalt çalışması yapılacak.

Haziran ayında başlanması planlanan çalışmaların sezon sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
vansakini
vansakini - 1 ay Önce

bence belediyeler önce imarda gözüküpte kapalı olan sokakları açsınlar.ali paşa mah nin her tarafında mevcut(örnek iller bankasından toraman sokağa inen 3 sokak kapalı işgal altında)

SIRADAKİ HABER