Murat S'nin intiharından HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi mi sorumlu?

Van Büyükşehir Belediyesi'nde işçi olarak görev yapan Murat S.'nin (35) görev yeri HDP'li Bedia Özgökçe Ertan göreve başladıktan sonra değiştirildi. Yer değişikliğini kafasın atakan Murat S. girdiği bunalım sonucu evin 5. katından atlayarak yaşamına son verdi.

Murat S'nin intiharından HDP'li Van Büyükşehir Belediyesi mi sorumlu?

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL

Van Büyükşehir Belediyesi'nde işçi olarak çalışan Murat S. geçtiğimiz günlerde girdiği bunalım sonucu evinin 5. katından atlayarak yaşamına son verdi. 

Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapı Daire Başkanlığı'nda çalışırken, HDP'li Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan göreve başladıktan sonra Murat S.'nin görev yeri değiştirildi.

Edinilen bilgiye göre geçmişte psikolojik sorunlar da yaşayan Murat S. görev yeri değişikliğini kafasına takıp sorun yaptı. Ailesinin Murat S'nin durumu hakkında bilgilendirip uyarmasına rağmen belediye yetkilileri duruma kayıtsız kaldı. Yapılan yer değişikliği ile kendisini değersiz hisseden, Murat S. Şabaniye mahallesindeki evinin 5. katından atlayarak hayatını kaybetti.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından Murat S.'nin cesedi otopsi için Van Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı. 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mart
Mart - 8 ay Önce

Belediye insanlarla uğraşıyor ihraç edilenler ve sendikalar insanları bunalıma soktu Sebeb olan Allahından bulsun onşarla böyle evlat acısı çeksinler

Kenan t..
Kenan t.. - 8 ay Önce

Vanda belediyeler işten çok kayyum zamanında işe girenlerle uğraşıyo,işinize bakın kardeşim vatandaşa hizmet yapın..kayyum gelsin artık.

van65
van65 - 8 ay Önce

cok üzüldüm Allah rahmet etsin vanada tez gunde kayum gelsin inşAllah

Vanlı ahmet
Vanlı ahmet - 8 ay Önce

Sayın başkan khk ile ihraç edilenler anladık zor durumdalar ama her şey e her atamaya müdahale ediyorlarmış lütfen tavrı nızı koyun yoksa bekir kaya nın başarı sız olmasını aynı ekip sağladı aynı duruma düşmeyin

Belediyaaa
Belediyaaa - 8 ay Önce

Bu gün şehrimizi yönetecek olan sayın başkanlar sendika da örgütlenmiş olan KHK ile ihraç edilmiş olan personellere haksızlık yapıldığını kabul ediyoruz ama bu arkadaşların çalışan personele karşı KİN beslemeleri ve intikam duyguları ile sizi yönlendirmelerine izin vermeyin. zamanında Bekir KAYA' nın etrafını saran bu şebekeler başkanın kafasını karıştırarak şehrimiz in kısır siyasi döngüler ile hizmet almasına engel oldular bu nedenle bu şahısların intikam duyguları ile sizi yönlendirmelerine izin vermeyiniz lütfen. İnsanların onurları ile oynamayın.

Eser Kahraman
Eser Kahraman - 7 ay Önce

ALLAH belediyemizden ve baskanindan cok ama cok razi olsun.

SIRADAKİ HABER