HDP’li Van Büyükşehir’de personele maaş zulmü devam ediyor

11 Nisan 2019’da Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlayan HDP’li Bedia Özgökçe Ertan, personel maaşlarından 15 Mayıs 2019 tarihinde kesinti yaparak başlattığı zulmü, 15 Haziran 2019 maaşlarından da kesinti yaparak devam ettirdi. 

HDP’li Van Büyükşehir’de personele maaş zulmü devam ediyor

VAN POSTASI GAZETESİ ÖZEL / Ziya Türk'ün Haberi

11 Nisan 2019’da Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başlayan HDP’li Bedia Özgökçe Ertan, personel maaşlarından 15 Mayıs 2019 tarihinde kesinti yaparak başlattığı zulmü, 15 Haziran 2019 maaşlarından da kesinti yaparak devam ettirdi. 

BEDİA ÖZGÖKÇE ERTAN’DAN ÇALIŞANA MAAŞ ZULMÜ
Göreve başladığı günden bu yana yapılan sendika değiştirme baskıları ve personel sürgünleri ile gündemden düşmeyen Van Büyükşehir Belediyesi’nin HDP’li Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, şimdi de personel maaşlarından 2 aydır yaptığı kesinti ile yeni bir zulme daha imza atıyor. 

15 NİSAN 2019’A KADAR DÜZENLİ ÖDENDİ
Van Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde çalışan 490 memur, 209 sözleşmeli ile VASKİ’de çalışan 83 memur ve 43 sözleşmeli olmak üzere 823 personele bin 400 lira tutarındaki sosyal destek primleri toplu iş sözleşmesi gereği her ay maaşları ile birlikte düzenli ödeniyordu. 

BEDİA ÖZGÖKÇE ERTAN 2 AYDIR SOSYAL DESTEK PRİMLERİNİ ÖDEMİYOR
Göreve başladıktan sonra 15 Mayıs 2019 tarihindeki Mayıs maaşları ile 823 personele ödenmesi gereken bin 400 lira tutarındaki sosyal destek primlerini ödemeyen HDP’li Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan,  15 Haziran 2019 tarihindeki Haziran maaşları ile de ödemedi. 

BELEDİYE TARİHİNE ÇALIŞANLARA ZULMEDEN BAŞKAN OLARAK GEÇECEK
2 aydır 823 personelin aylık bin 400 lira olan sosyal destek primlerini ödemeyen HDP’li Başkan Bedia Özgökçe Ertan, Van Büyükşehir Belediyesi tarihine personelin maaşına göz diken ve maaş zulmü yapan kişi olarak geçmeye hazırlanıyor. 

HDP ise seçimi kazandığı belediye personeline zulmeden parti olarak Van Büyükşehir Belediyesi tarihine geçecek.

ÖDENMEYEN SOSYAL DESTEK PRİMLERİ ÜZERİNDEN SENDİKA DEĞİŞTİRME BASKISI
Van Büyükşehir Belediyesi’nin HDP’li Başkanı Bedia Özgökçe Ertan, yetkili sendika olan Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir-Sen ile toplu iş sözleşmesi görüşmelerini yapmıyor. Sendika yetkilileri ile masaya oturmayan Bedia Özgökçe Ertan, sözleşme imzalayarak çözüm üretmek yerine, sözleşmeyi sürüncemede bırakarak sorun üretiyor.

823 personelin sosyal destek primlerini 2 aydır ödemeyen ve yetkili sendika olan Bem-Bir-Sen ile sözleşme imzalamayan Bedia Özgökçe Ertan, personele “Memur-Sen’e bağlı Bem-Bir-Sen’den istifa edip KESK’e Bağlı Tüm-Bel-Sen’e geçmezseniz, bu mağduriyeti yaşamaya devam edersiniz” mesajı veriyor. 

KESK’İN SENDİKA DEĞİŞTİRME BASKISI DEMOKRATİK HAKMIŞ!..
HDP’li Bedia Özgökçe Ertan Van Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan olarak göreve başladığı günden itibaren personele sendika değiştirme baskısı yapılmaya başlanmıştı. Gerçekleşen sendika değiştirme baskısını, 13 Nisan 2019 tarihli “Van Büyükşehir’de HDP’li Özgökçe’den ikinci icraat; Personele sendika baskısı” başlıklı haber ile kamuoyuna duyurmuştuk. 

Daha sonra KESK ve haberde isimleri yer alan Terör Örgütü PKK/KCK irtibat ve iltisak iddiası ile KHK ile ihraç edilen Eylem Uca, Şükrü Kaçıcı ve İbrahim Özkan, Van Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. 

KESK BÜYÜKŞEHİRDE YÖNETİM BASKISI İLE ÜYE ÇOĞUNLUĞUNU YAKALADI
Van Büyükşehir Belediyesi’nin HDP’li Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ın göreve başlaması ile başlayan sendika değiştirme baskısı meyvesini verdi.

Edindiğimiz bilgiye göre Van Büyükşehir Belediyesi’nde HDP’li Bedia Özgökçe Ertan Başkanlığa başladığı tarihde KESK’e Bağlı Tüm- Bel – Sen’in Van Büyükşehir Belediyesi’ndeki üye sayısı 200’ün altındaydı. Şimdi ise 300’e yaklaştı. 

KESK VE KHK İLE İHRAÇ EDİLEN YÖNETİCİLERİNE HODRİ MEYDAN
Yaptığımız haberle, sözde demokratik sendikal örgütlenme haklarını kullanmalarına engel olduğumuz gerekçesi ile suç duyurusunda bulunan, KESK ve KHK ile ihraç edilen Eylem Uca, Şükrü Kaçıcı ve İbrahim Özkan’a çağrıda bulunuyoruz. 

31 Mart 2019 tarihindeki üye sayınız ile Van Büyükşehir Belediyesi’nde HDP’li Bedia Özgökçe Ertan’ın Başkan olarak göreve başladığı günden 21 Haziran 2019 tarihine kadar ulaştığınız üye sayınızı açıklayın. 

Van kamuoyu, hukukiliğinizi, şeffaflığınızı, dürüstlüğünüzü ve demokratlığınızı görsün. 
 

Kaynak: Van Postası Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
anonim
anonim - 8 ay Önce

oy veren düşünsün. hadi bakalım.

Mağdur Vanlı
Mağdur Vanlı - 8 ay Önce

Bu alçak HDP'den baskı, zulüm ve her türlü kötülük beklenir. Bekle görün daha ne kötülüklerini göreceğiz! Artık kayyum bekliyorum.

Vanlıöz
Vanlıöz - 7 ay Önce

İki aydır paramız kesiliyor öyle zor duruma soktular memurları her gece bedua ediyorum bedia ve sebeb olanlar Allahından bulsun

Vanlı koçero
Vanlı koçero - 6 ay Önce

Emek düşmanları

van65
van65 - 8 ay Önce

vayy vayyy

Bekir
Bekir - 6 ay Önce

Belediye torpile girin kapesız birde ağlayip maaşımızı kesiyor siz o maaşı hak ediyor musunuz

Hayırlı
Hayırlı - 6 ay Önce

Helal olsun sana Van postası kansızlara karşısın

Vanlı
Vanlı - 6 ay Önce

Büyük şehirle sözleşme imzaladılar vaski ile imzalamadılar söz hakkı bembirsende olduğu için amaçları insanları zor duruma sokmak bunlarda din iman yok Allah büyük

SIRADAKİ HABER